UA-101272411-1 Skocz do zawartości

Polacynasaksach ....Każdy ma swój Everest.... Blogosfera

O BLOGU Wiele różnych słów można napisać o górach. Można je kochać lub przeklinać.Czasem - być obojętnym , nie odczuwać ich magii. Ale w jakimś sensie - każdy jest człowiekiem jakiejś góry - realnej lub tej w przenośni. Jeśli tylko dąży do osiągnięcia ,,swojego '' szczytu. Więc - każdy ma swój Everest . Ten cytat Norgaya Tenzinga , który wraz z Edmundem Hillarym jako pierwsi zdobyli Mt. Everest dedykuję wszystkim , którzy się wspinają - lub tylko wędrują.
czytaj dalej

Polacynasaksach Co w trawie piszczy Blogosfera

Gęsi - he he he , ludzie określają kogoś , kto jest nie za bardzo rozgarnięty . Ale nie zdaje sobie sprawy , że to bardzo mylne określenie . Wiele porównań np. chytry jak lis , wierny jak pies , pracowity jak mrówka , uparty jak osioł , dumny jak paw , itp . itd . nie jest adekwatny do cech charakteru wymienionych zwierząt. Pewnie niektóre mogłyby obrazić się...
czytaj dalej
Co nowego?
  • Witamy na stronie
  • Polacynasaksach.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Aniak

No nie wiem co to za przypadek , że w rudej rodzinie :shock::shock: czarne  wiewiórcze  :cool: się urodziło . U nas wszystkie trzy rude.

Ta czarna to na pewno uczestniczka "czarnego protestu kobiet " w Dzień Kobiet :) - Tak trzymać :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kajtkowa

No nie wiem co to za przypadek , że w rudej rodzinie :shock::shock: czarne  wiewiórcze  :cool: się urodziło . U nas wszystkie trzy rude.

Blisko Afryki jestem hihi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

To nie miejsce położenia to raczej sposób prowadzenia się  ma wpływ.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kajtkowa

To nie miejsce położenia to raczej sposób prowadzenia się  ma wpływ.

Ta czarna wiewióra z Sosnowca pewnie hihi  :yes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kajtkowa

Miałam wstawic fotę- zapomnialam. Dziś zrobię nową, bo znowu w ogrodzie kwitnie coś dziwnego hihi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Kupiłam sadzonkę pewnego kwiatu ,  zaraz zrobię zdjęcie i wstawię na forum dla porównywania . Będę pokazywała ja raz w miesiącu .To fajna roślina na ćwiczenia pamięci :D , nie można o niej zapomnieć  :shy::shy: .  Przy odpowiedniej pielęgnacji rośnie jak ciasto drożdżowe , szybko . To fantastyczna ozdoba tarasu czy ogrodu. Zobaczymy co z niej wyrośnie .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

dff694c9f15b.jpg92e1e92ea14e.jpg

dff694c9f15b.jpg92e1e92ea14e.jpg

Na pierwszej fotce mój ogród osobisty . Zaniedbany jak widać , ale ....... cóż poradzę nie ma mnie w domu obecnie . Nikt z domowników nie może grzebać ;) podczas mojej nieobecności . Więcej szkód zrobi jak pożytku .

Na drugiej fotce to właśnie ta roślina , którą kupiłam  za ponad 2 € . Czekam na efekt. Nie omieszkam  podzielić się widokiem już dorosłej i okwieconej rośliny .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko
Dnia 4.05.2017 o 06:34, mleczko napisał:

a1a.jpg.3afda80d9efce5ea0e21a999d2913568.jpg

Dnia 4.05.2017 o 06:34, mleczko napisał:

Wracam na najbezpieczniejszy temat dla mnie . Dzisiaj po nocnym deszczu i również deszczowym poranku mogę  zamienić się w jakąś pszczółkę czy innego mniej pożytecznego owada. Jest tak pięknie , że wynurzyłam się z domu nie bacząc na krople deszczu , zrobiłam parę. fotek .

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Znalazłam ostatni spóźniony kwiat magnolii . Ładny , prawda ?

a1.jpg

Edytowane przez mleczko
  • Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

........................rododendron , ale już nie skromny...

rodo inny.jpg

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

a to takie wymęczone tulipany. Dostało im się przy zakładaniu nowego trawnika .

a to takie wymęczone tulipany ..jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Nareszcie pochwale sie moją daturą , która kupiłam w tym roku malutką, taka 10 cm sadzonka .

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Kupiłam ostatnio, chociaż to juz późna pora, " Cesarską Korone " barwy żółtej . Może posadzę ją w doniczke i zabiorę do domu ? Zapomniałam jaką mam w domu, zdaje mi sie, że pomarańczowa. Rośnie w gąszczu i wygląda jak prawdziwa korona . Ah , wszystkie kwiaty lubię .

a maciejka.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Pierwszy kwiat w ogodzie . Styczeń rok 2018 . 

DSC06456.JPG

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Wielkiego wystepku nie zrobię jesli napiszę tu o kwiatach doniczkowych . Moj storczyk na przekwitnietym pędzie kwiatowym wypuścił nowa sadzonkę. A ta z radości, że trafiła w dobre ręce, ma juz dwa kwitnące pędy . To taki piętrowy storczyk . Zastanawiałam sie od paru dni jak przesadzić, żeby rósł nie oddzeilając nowej sadzonki od matki :-) I wymyśliłam . Znalazłam duży słoj w których kiedyś kisiłam ogórki i zrobiłam donicę. To wygląda tak. Narazie :-) jutro dokupię  podłoża do orchidei i dosypię do słoja . Słój też przyozdobię akąś kokardą w kolorze kwiatów. Idę zrobić fotke .......

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Niestety, nie moge wstawić .Coś z moim lapiem nie tak, zbuntował sie czy cuś :-) . Za kilka dni będzie już sprawny, wtedy wkleję . A tak chciałam sie pochwalić, buuuuuuuu :-)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lusia2017
W dniu 14.05.2017 o 15:33, mleczko napisał:

a to takie wymęczone tulipany. Dostało im się przy zakładaniu nowego trawnika .

a to takie wymęczone tulipany ..jpg

W domu taki sliczny ogródek czy w pracy ?

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Malgi
W dniu 11.03.2018 o 13:41, Lusia2017 napisał:

Ten był w pracy :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lusia2017
W dniu 11.03.2018 o 13:41, Lusia2017 napisał:

Masz ogródek czy ogród. I czy dużo czasu poświęcasz na pracę w ogrodzie ? Co na to podopieczna ? Musisz to robić, czy lubisz ? Pytam, ponieważ tez mam tu mały ogródeczek , nie wiem czy zaangażować się w pielęgnacje roślin i kwiatów .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając, użytkując naszą stronę zgadzasz się na nasze warunki