UA-101272411-1 Jump to content

Polacynasaksach ....Każdy ma swój Everest.... Blogosfera

O BLOGU Wiele różnych słów można napisać o górach. Można je kochać lub przeklinać.Czasem - być obojętnym , nie odczuwać ich magii. Ale w jakimś sensie - każdy jest człowiekiem jakiejś góry - realnej lub tej w przenośni. Jeśli tylko dąży do osiągnięcia ,,swojego '' szczytu. Więc - każdy ma swój Everest . Ten cytat Norgaya Tenzinga , który wraz z Edmundem Hillarym jako pierwsi zdobyli Mt. Everest dedykuję wszystkim , którzy się wspinają - lub tylko wędrują.
czytaj dalej

Polacynasaksach Jeden trefny pacjent rozwali cały szpital Artykuły

"Nie mamy masek, nie mamy rękawic, kończą się testy. Kiedy będą?!" – dzwonimy do koordynatora, wyznaczył go minister zdrowia. "Nie wiem, nie wiem, nie wiem. Sorry" – słyszymy. Dociera do nas, że możemy liczyć już tylko na siebie, że"góra" już dawno nas wystawiła. Zapada 10 minutowa cisza. – Mam maszynę do szycia – odzywa się nagle ordynator.
czytaj dalej

Polacynasaksach Stop dezinformacji!  Artykuły

Niedawno ruszyła strona internetowa obalająca mity i doniesienia związane z koronawirusem. Wspomaga ludzi w oddzieleniu faktów od mitów, podaniem solidnych źródeł wyjaśniających problematykę Nie ma związku między koronawirusem a technologią 5G. W UE obowiązują najsurowsze na świecie normy ochrony konsumentów. Dlatego możemy spokojnie wejść do sklepu i bez obaw kupić potrzebne rzeczy, nie zastanawiając się nad tym, czy na pewno są one bezpieczne. Technologia 5G spełnia surowe europejskie standardy. Tak naprawdę europejskie standardy są dużo surowsze niż standardy wymagane zgodnie z międzynarodową wiedzą naukową. A to dlatego, że w UE człowiek jest zawsze na pierwszym miejscu.
czytaj dalej

Polacynasaksach Spodoby na dziczyznę-patent Mozah Przepisy

....magia przypraw i kulinarnej precyzji....
czytaj dalej
Co nowego?
  • Witamy na stronie
  • Polacynasaksach.pl
  • Polacynasaksach.pl
Sign in to follow this  
Kajtkowa

Kiedy byłam cielęciem -opiekunkowym :)

Recommended Posts

calome

ale co najpiekniejsze na forumku to to, ze kazda osoba dyskutuje o czyms pelnym i z totalymi emocjami... forum ciut ogolnotematyczne ale dobrze ze z piorytetem na szukanie pracy w niemczech jako opiekun. nie wiem jakim cudem pani ania wbila 400 postow, ale widocznie jest to kobieta ktora ma duzo do powiedzenia hehe :) a takie osoby sie ceni.

Istny Diabel

Każdy ma tutaj ogrom do powiedzenia i to się ceni. Różnorodność oraz stylistyka wypowiedzi odróżnia to forum od wszystkich innych w sieci.

Kajtkowa

Zbiorę się w sobie i zacznę przynudzać dalej hihi :D

Tą razą rozwinę opowieść o nadpobudliwej Mariannie....hihihi :hexe:

mleczko

Siedzę i przeglądam swoje notatki , które  zaczęłam na mojej pierwszej " szteli " ze strachu , a później kontynuowałam już z rozmysłem. Pamięć ludzka jest ulotna , wiele rzeczy już poszło w niebyt i gdyby nie te notatki nie wróciłabym do nich . Bo zapomniałam. Czytam o Omie  Marii z  Górnej Austrii . Cóż to była za kobieta. Stworzyła kochająca się rodzinę .Wszystkie dzieci kochała jednakowo i jednakowo je traktowała . Synowa czy córka , zięć czy syn  wszyscy byli traktowani z wielka łagodnością i zrozumieniem . Choroba postępowała dość szybko, na tyle , ze ja stałam się dla niej raz córką , raz mamą a innym razem zwracała się do mnie jak do siostry. Zaglądam tez w kartki , na których króluje  Krystyna z Essen, to ta, co malowała szminką usta na lustrze . Nic nie pomogło naprowadzanie jej na właściwy kierunek , tak malowała i już. Potem ja musiałam czyścic lustro . Nigdy nie śmiałam się w takich sytuacjach to choroba poczyniła takie spustoszenie . Była jak iskierka , szybciutka i zwinna . Ale odwiedzających ją koleżanek było bardzo dużo . Z opowieści wiedziałam jaki dobry człowiek z niej był , gdy była zdrowa . To choroba zrobiła z niej automat . Wykonywała czynności o których jeszcze nie zapomniała. Ale na tej "szteli"  wiedziałam  już więcej   nt. choroby . Jest jeszcze parę ciekawych osób , o których można pisać i pisać. Ale nie wszystko można opisać , są sytuacje , które zostaną na zawsze tajemnicą . Są zbyt intymne i z poczucia  szacunku dla chorej osoby nigdy tego nie opiszę. Jest takie słowo godność osobista i każdy to posiada . Chory człowiek też , a może szczególnie .

Kajtkowa

Szczególnie, to oczywiste, ponieważ sam nie posiada świadomosci co się z nim dzieje. Chodzi mi o babcie i dziadków z demencją. Co do Marianny to opowieści jej rodziny o niej były lakoniczne albo niezbyt pochlebne, jednak to nie miało wpływu na to jak ją traktowałam...