UA-101272411-1 Skocz do zawartości

Polacynasaksach ....Każdy ma swój Everest.... Blogosfera

O BLOGU Wiele różnych słów można napisać o górach. Można je kochać lub przeklinać.Czasem - być obojętnym , nie odczuwać ich magii. Ale w jakimś sensie - każdy jest człowiekiem jakiejś góry - realnej lub tej w przenośni. Jeśli tylko dąży do osiągnięcia ,,swojego '' szczytu. Więc - każdy ma swój Everest . Ten cytat Norgaya Tenzinga , który wraz z Edmundem Hillarym jako pierwsi zdobyli Mt. Everest dedykuję wszystkim , którzy się wspinają - lub tylko wędrują.
czytaj dalej

Polacynasaksach Co w trawie piszczy Blogosfera

Gęsi - he he he , ludzie określają kogoś , kto jest nie za bardzo rozgarnięty . Ale nie zdaje sobie sprawy , że to bardzo mylne określenie . Wiele porównań np. chytry jak lis , wierny jak pies , pracowity jak mrówka , uparty jak osioł , dumny jak paw , itp . itd . nie jest adekwatny do cech charakteru wymienionych zwierząt. Pewnie niektóre mogłyby obrazić się...
czytaj dalej
Co nowego?
  • Witamy na stronie
  • Polacynasaksach.pl
Kajtkowa

Co mi najbardziej smakowało w Niemczech :)

Rekomendowane odpowiedzi

mleczko
Dnia 3.03.2017 o 07:39, Kajtkowa napisał:

Namawaiaj Anno1 dziadziunia, niech się rozerwie trochę. Są tacy ludzie, co faktycznie żle sie czuja w tlumie. Nooo, ale to można przelamać.

Moja pacjentka nie lubi za bardzo zjaxzdów, bo pewnie woli , żeby jej na wózku nie oglądali, ale uczestniczy. Najpeirw niechętnie, potem łapie bakcyla.

Nic sie nie da zrobić . Chociaż wpis juz ma wąsy , to u mnie sytuacha sie nie zmienia. Zadnych spacerów . Latem siedzielismy na tarasie a teraz to nawet nie mysle o tym. Latam sama dopoki jeszcze mogę :busy: . Bo wnet tylko to mi zostanie :home: .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Mam pytanie czy robiłyście kiedyś sałatkę z fasolki szparagowej ?  nigdy nie robiłam , a podopieczny ciągle cos o tej sałatce gada:P .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Skorpion
49 minut temu, mleczko napisał:

Mam pytanie czy robiłyście kiedyś sałatkę z fasolki szparagowej ?  nigdy nie robiłam , a podopieczny ciągle cos o tej sałatce gada:P .

Moze tak jak u nas zasmarzana ,na masełku i z bułka tarta! Lub na zimno z cebulka ,przyprawic i juz:dodgy:

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko
7 minut temu, Skorpion napisał:

Moze tak jak u nas zasmarzana ,na masełku i z bułka tarta! Lub na zimno z cebulka ,przyprawic i juz:dodgy:

O , dzieki . Będę probowała . Myslę , że jak sałatka to na zimno . co ?

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Skorpion
Teraz, mleczko napisał:

1 minutę temu, mleczko napisał:

Tak tez moze byc cebulke w kostke,fasolke z puszki ,lub ugotuj,zrob sama sos winegre lub przyprawy do sałatek te gotowe ja je bardzo lubie ,moja podopieczna lubi zasmazana ,ale kazdyjest inny:)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin

Nie jestem w Niemczech, ale jutro zrobię taką fasolkę.O własnie, potrzebowałam inspiracji :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Skorpion
3 minuty temu, Magrat napisał:

Nie jestem w Niemczech, ale jutro zrobię taką fasolkę.O własnie, potrzebowałam inspiracji :)

Smacznego bede zyczyc troche wczesniej,chociaz tez mam w planie do tego ziemniaczki i schabowy:)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
5 minut temu, Skorpion napisał:

Smacznego bede zyczyc troche wczesniej,chociaz tez mam w planie do tego ziemniaczki i schabowy:)

Hmmm, zapowiada się smakowicie- zmałpuję pomysł, jeśli pozwolisz :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Skorpion
Teraz, Magrat napisał:

Hmmm, zapowiada się smakowicie- zmałpuję pomysł, jeśli pozwolisz :)

Bardzo prosze:)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Niestety ja musze wyhamować z gotowaniem . Tylko lekkie potrawy więc zrobie dzisiaj ryż , warzwka do tego , lekko doprawię. Myśle , że wnet skończy sie stosowanie diety i wtedy zaszaleje w kuchni ,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin

U mnie na obiad dziś fasolka zasmażana na masełku, ziemniaki i mielone...:gotuje:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Moj podopieczny lubi makkaroni z sosem pomidorowym i do tego parmezan. Ostatnio przestał jadać sałatę. Mam pomidorki koktajlowe to może z fetą, jako przystawka ?  Lenia mam przeokropnego :)  aż nie przystoi tym się chwalić :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lusia2017

A ja mam problem z gotowaniem posiłków . Może to nie jest problem a brak pomysłów ? muszę gotować zupy i w dodatku przecierać . Babcia nie ma protezy z powodów bezpieczeństwa . Jakie zupy typowe dla Niemców gotujecie ? 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko
7 godzin temu, Lusia2017 napisał:

A ja mam problem z gotowaniem posiłków . Może to nie jest problem a brak pomysłów ? muszę gotować zupy i w dodatku przecierać . Babcia nie ma protezy z powodów bezpieczeństwa . Jakie zupy typowe dla Niemców gotujecie ? 

Witaj Lusia2017, zobacz w załączonym linku może coś się przyda  http://www.prosenior24.pl/kuchnia-niemiecka.php

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lusia2017

Na obiad jedliśmy jakieś klopsy  i kiszona kapustę zasmażana . Kapusta smakowala  tylko nie wiem jak to sie robi . Dziś córka mojej babci przyniosla obiad . Siedzi z mama do 17 tej  a ja moge odpoczac. Przy obiedzie też dyżurowała . Może nareszcie zobaczy jaka to ciężka praca . 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lusia2017

Dzisiaj jadłam pieczeń  i dodatek jarmuż.  Jak oni to robią, ktoś wie ? Smakował mi bardzo, chociaż jadłam pierwszy raz. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko
W dniu 24.03.2018 o 17:22, Lusia2017 napisał:

Dzisiaj jadłam pieczeń  i dodatek jarmuż.  Jak oni to robią, ktoś wie ? Smakował mi bardzo, chociaż jadłam pierwszy raz. 

Witaj Lusia2017  jak ogarnęłaś gotowanie ? Jak u ciebie święta ? Podziel się wrażeniami , będzie miło :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając, użytkując naszą stronę zgadzasz się na nasze warunki