UA-101272411-1 Jump to content

Polacynasaksach ....Każdy ma swój Everest.... Blogosfera

O BLOGU Wiele różnych słów można napisać o górach. Można je kochać lub przeklinać.Czasem - być obojętnym , nie odczuwać ich magii. Ale w jakimś sensie - każdy jest człowiekiem jakiejś góry - realnej lub tej w przenośni. Jeśli tylko dąży do osiągnięcia ,,swojego '' szczytu. Więc - każdy ma swój Everest . Ten cytat Norgaya Tenzinga , który wraz z Edmundem Hillarym jako pierwsi zdobyli Mt. Everest dedykuję wszystkim , którzy się wspinają - lub tylko wędrują.
czytaj dalej

Polacynasaksach Jeden trefny pacjent rozwali cały szpital Artykuły

"Nie mamy masek, nie mamy rękawic, kończą się testy. Kiedy będą?!" – dzwonimy do koordynatora, wyznaczył go minister zdrowia. "Nie wiem, nie wiem, nie wiem. Sorry" – słyszymy. Dociera do nas, że możemy liczyć już tylko na siebie, że"góra" już dawno nas wystawiła. Zapada 10 minutowa cisza. – Mam maszynę do szycia – odzywa się nagle ordynator.
czytaj dalej

Polacynasaksach Stop dezinformacji!  Artykuły

Niedawno ruszyła strona internetowa obalająca mity i doniesienia związane z koronawirusem. Wspomaga ludzi w oddzieleniu faktów od mitów, podaniem solidnych źródeł wyjaśniających problematykę Nie ma związku między koronawirusem a technologią 5G. W UE obowiązują najsurowsze na świecie normy ochrony konsumentów. Dlatego możemy spokojnie wejść do sklepu i bez obaw kupić potrzebne rzeczy, nie zastanawiając się nad tym, czy na pewno są one bezpieczne. Technologia 5G spełnia surowe europejskie standardy. Tak naprawdę europejskie standardy są dużo surowsze niż standardy wymagane zgodnie z międzynarodową wiedzą naukową. A to dlatego, że w UE człowiek jest zawsze na pierwszym miejscu.
czytaj dalej

Polacynasaksach Spodoby na dziczyznę-patent Mozah Przepisy

....magia przypraw i kulinarnej precyzji....
czytaj dalej
Co nowego?
  • Witamy na stronie
  • Polacynasaksach.pl
  • Polacynasaksach.pl
Sign in to follow this  
Kajtkowa

Co jest potrzebne na portalu? :)

Recommended Posts

Kajtkowa

Zakładam ten temat , abyśmy pisali o tym, co na portalu by się przydało.

I mam pytanko do Admina wieczorową porą... :).

Bo ja to bym tak chciała taki guziczek nacisnąc i cyk- wiadomości sobie poczytać, bo nie chce mi się po iluś tam stronach skakać  :)

Dałoby radę zakładkę jakąś ,czy cuś, aby pędziło po wciśnięciu gdzieś na stronę z wiadomościami na przykład?

Proszek bardzo...:)

mleczko

Zakładam ten temat , abyśmy pisali o tym, co na portalu by się przydało.

I mam pytanko do Admina wieczorową porą... :).

Bo ja to bym tak chciała taki guziczek nacisnąc i cyk- wiadomości sobie poczytać, bo nie chce mi się po iluś tam stronach skakać  :)

Dałoby radę zakładkę jakąś ,czy cuś, aby pędziło po wciśnięciu gdzieś na stronę z wiadomościami na przykład?

Proszek bardzo...:)

Wieczorową porą to pewnikiem Admin, Adminową  :D zabawia. Ale masz racje takie coś by się przydało. Ja jeszcze dużo czasu tracę na szukanie nowych wpisów.Chociaż walczę już tutaj parę dni .

Kajtkowa

Wieczorową porą to pewnikiem Admin, Adminową  :D zabawia. Ale masz racje takie coś by się przydało. Ja jeszcze dużo czasu tracę na szukanie nowych wpisów.Chociaż walczę już tutaj parę dni .

Ha ciekawe czy Admin to ona , czy on, chociaż napisane jest przy awatarze admina sex-female :)

Wyglada na to że to kobita ,jak sex to i sexowna, chyba , że płeć ukrywa, co w tych czasach jest własciwie normą :)

mleczko

Ha ciekawe czy Admin to ona , czy on, chociaż napisane jest przy awatarze admina sex-female :)

Wyglada na to że to kobita ,jak sex to i sexowna, chyba , że płeć ukrywa, co w tych czasach jest własciwie normą :)

Ja skłaniam się raczej w kierunku męskim. Może się  nam przedstawi :heart:

Admin

Kajtkowa, o jaki rodzaj wiadomości chodzi? Czy myślisz o takich wiadomościach, czyli postach jak Anna1?

Do sprawdzania aktualnych, nieprzeczytanych przez użytkownika postów służy przycisk po prawej stronie u góry.

Mnie by się marzyła zakładka do serwisów informacyjnych, gdzie umieszczone byłoby przekierowanie do newsa, ale jak sobie nie zrobię, to nie będzie  :) .

Istny Diabel

Moim zdaniem posty dla gości powinny być niewidoczne.

Istny Diabel

Właśnie czytałem. Świetnie o tym opowiada i bardzo ciekawie się to czyta. Można nawet na forum u góry zrobić specjalną galerię dla osób, które po prostu chcą dodawać ciekawe zdjęcia, wydaje mi się to ciekawym pomysłem.

Admin

Moim zdaniem posty dla gości powinny być niewidoczne.

Mogę zamknąć całkiem forum dla gości, tyle że to nie wpływa dobrze na pozycjonowanie :)

I google źle indeksuje.

Istny Diabel

No niestety, zawsze coś za coś. Goście pozycjonują forum, dlatego pojawia się ono wyżej w wyszukiwarce. Ale niestety, niektórzy "goście" szkodzą. No jak widać, nigdy się nie dogodzi.

Admin

Właśnie czytałem. Świetnie o tym opowiada i bardzo ciekawie się to czyta. Można nawet na forum u góry zrobić specjalną galerię dla osób, które po prostu chcą dodawać ciekawe zdjęcia, wydaje mi się to ciekawym pomysłem.

Można, dobry pomysł.

Istny Diabel

No troszeczkę nad tym myślałem, jaki to ma mieć wygląd. Myślalem, żeby dodać specjalny button pt "Galeria" i tam, każdy kto będzie chciał, mógłby mieć swoją galerię i dodawać zdjęcia z opisem. Ciekawa odskocznia od pisania postów na forum, a i możnaby pooglądać ciekawe zdjęcia.

Admin

No troszeczkę nad tym myślałem, jaki to ma mieć wygląd. Myślalem, żeby dodać specjalny button pt "Galeria" i tam, każdy kto będzie chciał, mógłby mieć swoją galerię i dodawać zdjęcia z opisem. Ciekawa odskocznia od pisania postów na forum, a i możnaby pooglądać ciekawe zdjęcia.

Albo odnośnik obrazkowy .

Na stronie portalowej wyświetla się po lewej stronie lista zalogowanych użytkowników i fajnie by było jakby zamiast nicka wyświetlał się awatar.

W ogóle awatary na stronie portal.php wchodzą w naturalnych rozmiarach , nie są automatycznie zmniejszane i to nieciekawie wygląda. Ten środkowy rząd z awatarami i tekstem jest za duży. Mozna by go zmniejszyć a w tym miejscu zamiast odnośników do działów forum, co nie jest konieczne, można zrobić odnośniki do wiadomości, czy artykułów, które będzie mozna komentować. Jak to się wszystko dobrze przemyśli, to będzie fajnie wyglądać.

Zaśmieciliśmy Mozah temat, przeniosę posty w odpowiednie miejsce.

Admin

No niestety, zawsze coś za coś. Goście pozycjonują forum, dlatego pojawia się ono wyżej w wyszukiwarce. Ale niestety, niektórzy "goście" szkodzą. No jak widać, nigdy się nie dogodzi.

Nie jest zupełnie tak jak piszesz . Googleboot indeksując napotyka na komunikat, że nie ma uprawnień, aby czytać forum, a przez to nie może zaindeksować treści , meta opisów, ani tzw. słów kluczowych. Gdyby tylko i wyłącznie goście nie mieli do forum dostępu, to bym forum zamknęła.

Ale parę IP już nie wchodzi :)

Istny Diabel

Co do shoutboxa, mógłby być jakiś standardowy. Mi raczej nie działa, bo nie mogę się zalogować.

Admin

Co do shoutboxa, mógłby być jakiś standardowy. Mi raczej nie działa, bo nie mogę się zalogować.

Miga kursor i można pisać. Nie logowałam się. 

Tak na próbę wstawiłam, bo to żaden plugin.

To wersja free, może dlatego funkcja logowania nie działa.

Istny Diabel

Ale jak się tego używa dokładnie? Próbowałem wysłać wiadomość itp, ale nie dało rady.

Istny Diabel

Najważniejsze, że te osoby które waszym zdaniem, nie powinny tutaj być, nie wchodzą. Istnieje możliwość na tym skrypcie, banowania poszczególnych IP?

Admin

Najważniejsze, że te osoby które waszym zdaniem, nie powinny tutaj być, nie wchodzą. Istnieje możliwość na tym skrypcie, banowania poszczególnych IP?

Istnieje i mogę też skuteczniej to zrobić z .htaccess.

Istny Diabel

Trzeba pomyśleć jeszcze nad tymi zabezpieczeniami na forum. Troszkę tego do roboty zostało.

mleczko

Co to za nowości na forum,widzę czat:)  Będziemy mogły pogadac ? Qrcze blade cuda na naszym forum zaczynaja się dziać.A może juz się dzieją a ja nic nie wiem ?

Admin

Zamontowałam 2 dni temu. Kursor miga, można nadawać :)

Cuda cały czas się dzieją- w "kuluarach" widać wszystko... :)

Istny Diabel

Można normalnie już pisać na czacie, wystarczy tylko się zalogować i wpisać swój nick z forum. Niestety, ale nie ma jeszcze funkcji połączenia konta z forum do shoutboxa, ale spokojnie, na dniach się to zrobi.

Admin

Działaj Diabełku, działaj. Ja się zajmę przebudową strony głównej. Dziś zaufany profesjonalista zajrzy i podejmę decyzję jak to ma wszystko ostatecznie wyglądac. Nie będzie źle , jak czat przeniesie się na główną. Możliwe ,że nie pozostaniemy przy stylu Mybb, ani w ogóle przy żadnych gotowcach.

Istny Diabel

MyBB to skrypt kochana, nie styl. :D

Co do stylu to tak jak mówiłem, najlepszy byłby własny napisany, to samo skrypt - również własny, ale to z bity miesiąc roboty 3-4h przy komputerze. Ja niestety pracuje od pn-pt więc ciężko by mi było pliki wyedytować i zajęło by to z 3-4 miesiące na wyedytowanie wszystkiego plus poprawienie niedociągnieć do pół roku.

Admin

MyBB to skrypt kochana, nie styl. :D

Co do stylu to tak jak mówiłem, najlepszy byłby własny napisany, to samo skrypt - również własny, ale to z bity miesiąc roboty 3-4h przy komputerze. Ja niestety pracuje od pn-pt więc ciężko by mi było pliki wyedytować i zajęło by to z 3-4 miesiące na wyedytowanie wszystkiego plus poprawienie niedociągnieć do pół roku.

Ale do tego skryptu są pisane swoiste style i o to mi chodziło.

Więc rozumiem, że szablonami nie będziesz się zajmował. O to mi głównie chodzi, a robota stoi.