UA-101272411-1 Jump to content

Polacynasaksach ....Każdy ma swój Everest.... Blogosfera

O BLOGU Wiele różnych słów można napisać o górach. Można je kochać lub przeklinać.Czasem - być obojętnym , nie odczuwać ich magii. Ale w jakimś sensie - każdy jest człowiekiem jakiejś góry - realnej lub tej w przenośni. Jeśli tylko dąży do osiągnięcia ,,swojego '' szczytu. Więc - każdy ma swój Everest . Ten cytat Norgaya Tenzinga , który wraz z Edmundem Hillarym jako pierwsi zdobyli Mt. Everest dedykuję wszystkim , którzy się wspinają - lub tylko wędrują.
czytaj dalej

Polacynasaksach Jeden trefny pacjent rozwali cały szpital Artykuły

"Nie mamy masek, nie mamy rękawic, kończą się testy. Kiedy będą?!" – dzwonimy do koordynatora, wyznaczył go minister zdrowia. "Nie wiem, nie wiem, nie wiem. Sorry" – słyszymy. Dociera do nas, że możemy liczyć już tylko na siebie, że"góra" już dawno nas wystawiła. Zapada 10 minutowa cisza. – Mam maszynę do szycia – odzywa się nagle ordynator.
czytaj dalej

Polacynasaksach Stop dezinformacji!  Artykuły

Niedawno ruszyła strona internetowa obalająca mity i doniesienia związane z koronawirusem. Wspomaga ludzi w oddzieleniu faktów od mitów, podaniem solidnych źródeł wyjaśniających problematykę Nie ma związku między koronawirusem a technologią 5G. W UE obowiązują najsurowsze na świecie normy ochrony konsumentów. Dlatego możemy spokojnie wejść do sklepu i bez obaw kupić potrzebne rzeczy, nie zastanawiając się nad tym, czy na pewno są one bezpieczne. Technologia 5G spełnia surowe europejskie standardy. Tak naprawdę europejskie standardy są dużo surowsze niż standardy wymagane zgodnie z międzynarodową wiedzą naukową. A to dlatego, że w UE człowiek jest zawsze na pierwszym miejscu.
czytaj dalej

Polacynasaksach Spodoby na dziczyznę-patent Mozah Przepisy

....magia przypraw i kulinarnej precyzji....
czytaj dalej
Co nowego?
  • Witamy na stronie
  • Polacynasaksach.pl
  • Polacynasaksach.pl
mleczko

Nasze sprawy rodzinne .

Recommended Posts

mleczko

Chcę się podzielić informacją , że jedna z naszych koleżanek 12 stycznia 2017 roku została babcią po raz pierwszy. Życzę samej radości i niech maleńka wyrośnie na wartościowego człowieka.

• Like 1

Admin

Chcę się podzielić informacją , że jedna z naszych koleżanek 12 stycznia 2017 roku została babcią po raz pierwszy. Życzę samej radości i niech maleńka wyrośnie na wartościowego człowieka.

Gratulacje dla świeżo upieczonej babci i niech dzidzia zdrowo rośnie :)

• Like 1

mozah

Dziewczyny - dziękuję bardzo! To całkiem nowe uczucie i nowa , zupełnie inna radość. No i refleksje też różne. Bo jej czas się zaczyna i oby był jak najlepszy i najpiękniejszy.

A ja ją na pewno górami ,,zarażę '' !!!

• Like 1

mleczko

Dziewczyny - dziękuję bardzo! To całkiem nowe uczucie i nowa , zupełnie inna radość. No i refleksje też różne. Bo jej czas się zaczyna i oby był jak najlepszy i najpiękniejszy.

A ja ją na pewno górami ,,zarażę '' !!!

Ja jak wiesz jestem pasjonatką ogrodowa i tu przyznam Ci racje z własnego doświadczenia, wiem , że dasz radę to zrobić. Nie było mnie w domu gdy się rodziła . To mój mąż przejął obowiązki babci i dziadka . Mieszkamy nadal w jednym domu. Spacery i lulanie do snu to był jego obowiązek o który się wręcz domagał. Co ciekawe i służy w domu jako dowcip, że w czasie ciąży synowej miał zgagę , która po porodzie obojgu przeszła. Jest bardzo zżyty z wnuczką co nie raz mnie trochę denerwuje. A dlaczego to piszę . Otóż zawsze w czasie pobytu w domu obie pracowałyśmy w ogrodzie. Najpierw kupowałam jej małe narzędzia ogrodnicze, jakieś ciekawe nasionka malutkie rękawiczki kolorowe. Z czasem zaczęłam kupować co raz większe , aż zaczęła podbierać moje. Jest zarażona totalnie. Planuje na wiosnę gdzie co posadzić i posiać. Pilnuje w domu czasu podlewania i eksperymentuje z roślinami. Mam już pewną wprawę w uzależnianiu pozytywnym. Córkę mojej siostry , która często u nas przebywała nauczyłam miłości do zwierząt. I to do takiego stopnia , że skończyła studia zootechniczne w dodatku w domu ma zawsze przybłędę uliczną. Kupuj już mały plecaczek i trapery he he he , bo czas szybko mija. Nie obejrzysz się a już Ona Ciebie pociągnie w góry. / piszę bez znaków, bo jak na razie nie mam czasu wyszukać gdzie co jest/

mozah

Byłoby to naprawdę coś !! Myślę , że dziecko łatwiej znajdzie ,,coś dla siebie '' , jakąś pasję , jeśli tylko mu się pokaże swoje nia zainteresowanie. Co ciekawe , to wcale nie musi być ta sama pasja . Zamiast gór może to być np żeglarstwo czy coś innego. Chodzi chyba o podejście , o sposób na życie.

mleczko

Małe dziecko potrzebuje bliskości i tylko z taką osobą , którą lubi może bez końca bawić się , pracować i przebywać. Pewnie , że każda pasja jest na wagę złota, zwłaszcza w tym zwariowanym świecie w jakim obecnie żyjemy. To wypełnia czas i rozwija .Moja wnuczka ta z którą mieszkamy wspólnie ma różnorodne zainteresowania pięknie maluje , uczy się języków obcych chodzi na taniec . Nie ja wybiorę jej ani nikt z rodziny, czegoś czym się zachwyci i co stanie się jej pasją. Na razie cieszę się , że jest jak jest.

Malgi

Gratuluję wnusi. Ja też mam dwójkę wnucząt (6 i 3 latka) i w zeszłym sezonie razem byliśmy na wspólnym grzybobraniu.

Nad jeziorem, na rybach bywaliśmy dużo wcześniej. :-)

mleczko

Moja wnuczka w maju przystąpi do I Komunii Św. Zastanawiamy się z mężem , co by wypadało kupić. Macie może jakieś pomysły ? Nie będzie to rzecz droga, bo nie o to przecież w tym dniu chodzi . Dziecko nie jest przyzwyczajone do rozrzutnego  tryby życia . Było nam ciężko , każdy grosz się liczył.  Ma wszystko to co powinna mieć dziewczynka w jej wieku, ale bez przesady . Nie chcemy wcześniej ujawniać pomysłu , ma to być niespodzianka . No , nie mam pomysłu  :huh: .

Aniak

Moja wnuczka w maju przystąpi do I Komunii Św. Zastanawiamy się z mężem , co by wypadało kupić. Macie może jakieś pomysły ? Nie będzie to rzecz droga, bo nie o to przecież w tym dniu chodzi . Dziecko nie jest przyzwyczajone do rozrzutnego  tryby życia . Było nam ciężko , każdy grosz się liczył.  Ma wszystko to co powinna mieć dziewczynka w jej wieku, ale bez przesady . Nie chcemy wcześniej ujawniać pomysłu , ma to być niespodzianka . No , nie mam pomysłu  :huh: .

My  mojemu chrześniakowi na I Komunię - wcześniej uzgodniłam z rodzicami kupiliśmy 3 tygodniowy obóz językowy w Anglii dla początkujących . Pojechał w wakacje , wrócił rozanielony , bo nie dość , że trochę osłuchał się z językiem - to jeszcze zwiedził Londyn i poznał kilku fajnych kolegów . Aniu - jak nie obóz językowy to jej kup jakiś zestaw z płytami do nauki języka , coś edukacyjne ale przyjemne z pożytecznym

mleczko

My  mojemu chrześniakowi na I Komunię - wcześniej uzgodniłam z rodzicami kupiliśmy 3 tygodniowy obóz językowy w Anglii dla początkujących . Pojechał w wakacje , wrócił rozanielony , bo nie dość , że trochę osłuchał się z językiem - to jeszcze zwiedził Londyn i poznał kilku fajnych kolegów . Aniu - jak nie obóz językowy to jej kup jakiś zestaw z płytami do nauki języka , coś edukacyjne ale przyjemne z pożytecznym

Aniu dzięki ze  mi podałaś dobra myśl. Moja wnuczka uczęszcza na kursy językowe od 6 go roku życia. Angielski , niemiecki . Ale z tym obozem językowym to naprowadziłaś mnie na właściwy kurs . Zaproponuje jej rodzicom a moim dzieciom  takie wyjście z sytuacji .

mleczko

Wczoraj obgadałam :)  z mężem zakupy świąteczne . Protokólarnie spisane co ma kupić i co przygotować. Do domu zwalę się z tobołami w czwartek . W piątek mam już ustalony termin u kosmetyczki na godz. 8 mą . Potem fryzjer i jeszcze jakieś drobne zakupy .Dobrze , że mi odpada sprzątanie . Znalazłam rozwiązanie i jestem bardzo zadowolona. Nie ma to jak porządki zrobione kobiecą ręką. Pewnie jeszcze jakieś ciasto upiekę no i koszyczek przygotuje.Malowaniem jaj zajmie się jak zwykle od paru lat nasza wnuczka . Jednego się boję ,  to tego polewania wodą w drugi dzień świąt. No nie wiem dlaczego , ale w naszej rodzinie zakorzenił się ten zwyczaj i bez pardonu woda leje się strumieniem . Ja tylko biegam ze ścierka , oczywiście mokra i proszę uważajcie na podłogę .He he he , lubię to .

mleczko

Szykujemy się do wielkiej uroczystości w domu . Patrzę na te zabiegi z przymrużeniem oka . Pamiętam jak moje dzieci miały ten wielki dzień . Nie było takiej gorączki  ak obecnie . W dalszym ciągu zastanawiam się co mam kupić wnuczce, a raczej co mamy kupić wnuczce . Popytam jeszcze znajomych , co teraz  " chodzi " . Jest to mój jedyny wkład . No co ja kupię ? nie wiem . Nie mam pomysłu . 

Skorpion

A ja sie pochwale, ze latem zostane babcia !Moja starsza corcia, postarała sie ze swoim partnerem:)Malenstwo jest wstydliwe i nie chce pokazac sie nam tz.jaka płec dziecka,no coz trzeba czaekac cierpliwie:hypocrite:

• Like 2

Admin
9 godzin temu, Skorpion napisał:

A ja sie pochwale, ze latem zostane babcia !Moja starsza corcia, postarała sie ze swoim partnerem:)Malenstwo jest wstydliwe i nie chce pokazac sie nam tz.jaka płec dziecka,no coz trzeba czaekac cierpliwie:hypocrite:

To gratki serdeczne. Kiedyś nie ustalano płci dziecka przed porodem i dopiero po urodzeniu wszystko było wiadomo. Obecnie również nie informują, jezeli ktoś nie chce i kto wie, może niespodzianka jest najlepsza?

Najważniejsze by szczęśliwie przyszło na świat i było zdrowe.

• Like 1

Skorpion
2 minuty temu, Magrat napisał:

To gratki serdeczne. Kiedyś nie ustalano płci dziecka przed porodem i dopiero po urodzeniu wszystko było wiadomo. Obecnie również nie informują, jezeli ktoś nie chce i kto wie, może niespodzianka jest najlepsza?

Najważniejsze by szczęśliwie przyszło na świat i było zdrowe.

Tak to prawda wazne zeby szczesliwie i zdowe przyszło na swiat,co bedzie nie wazne bedzie kochac :)

• Like 1