UA-101272411-1 Jump to content
Co nowego?
  • Zapraszamy!
  • Polacynaskasach
  • Bezpłatne ogłoszenia
  • Forum
  • Artykuły
  • Czytelnia

Recommended Posts

Aniak

Po dzisiejszych moich zmaganiach z putzfrau i bezowocnych próbach nauczenia jej sprzątania , postanowiłam ten watek założyć .Ciekawa jestem Waszych opinii na temat Niemców . Ja mam różne oceny zarówno pozytywne jak i negatywne . Dzisiaj o tej negatywnej . Tak się złozyło , że podczas moich 10 lat pracy zawsze trafiałam na domy w których zatrudniano putzfrau . Częstotliwości ich pracy były różne ale statystycznie rzecz biorąc raz na dwa tygodnie miałam spotkania "trzeciego stopnia z tymi paniami - wszystkie to były Niemki . Na podstawie obserwacji , ilości dokonywanych poprawek , opiniując obiektywnie i bez jakiś nacjonalistycznych podtekstów stwierdzam , że Niemki - konkretnej pokolenie 45 i mniej to brudasy i leniuchy . Nie należę absolutnie do pedantów ale gdybym ja tak u siebie sprzątała to zarosłabym brudem . Nie tylko w tej dziedzinie jak zaobserwowałam obowiązuje zasada : fasada ma być czysta a reszta pod dywan .

mleczko

W mojej dłuższej praktyce opiekuńczej nigdy nie trafiłam na brudny dom czy mieszkanie. Na takie zapuszczone z pajęczynami czy brudnymi tapetami.Zagracone to i owszem. Obecnie pracuję w domu , w którym Bośniaczka dba o czystość. Nie mamy problemów. Mnie zastanawia inna dziedzina życia , a mianowicie ich stosunki rodzinne. Dziwię się bardzo oziębłości panującej miedzy rodzeństwem o stosunku do rodziców takim z musu ,na odczepnego. Często porównuje zachowania , chociaż już w zasadzie przywykłam do tego ich podawania dłoni w bardzo oficjalny , zimny sposób w dalszym ciągu jestem tym zaskakiwana .To , że my jesteśmy narodem serdecznym , otwartym i ceniącym sobie więzy rodzinne jest często stawiane u nich jako wzór do naśladowania. Mówią o tym z sentymentem i zazdroszczą nam. Niemcy są natomiast bardziej na pokaz i to w każdej dziedzinie życia. Przykładów mogę mnożyć bez liku. Nie oceniam ich , dopiero teraz zaczynam rozumieć zachowanie starych ludzi . Pierwszy raz mam pod opieką podopiecznego bez demencji, który dużo opowiada. Dla niego czas dzieciństwa i młodości to czas w którym żyje* obecnie , wspomnieniom nie ma końca. Dopiero teraz dowiaduję się dokładnie jak oni żyli w latach przed II Wojną Światową jak żyli w czasie wojny i jak żyli po wojnie.Żadna książka nie odda tego co człowiek przekaże człowiekowi . Może moje spojrzenie już jest teraz inne ? stare przeboje w pracy zatarły się ? Obecnie jestem w rodzinie bardzo serdecznej , dzieci szanują ojca i kochają , co widać na każdym kroku. A bywało różnie , czego pewnie nie omieszkam opisać.

mozah

Ja z kolei różnie trafiałam. Na jednym z miejsc pracy - a byłam jako druga opiekunka - zaraz po przyjeździe zmienniczka opowiedziała mi co zastała. Nie bardzo wierzyłam - do czasu aż postanowiłam umyć w moim pokoju drzwi . Miały takie ozdobne matowoszare szyby.A po myciu - białe i dość przezroczyste.Szczotką trzeba było szorować.Też ponoć wcześniej przychodziła pani do sprzątania i głównie zajmowała się pogaduszkami ze starszą panią.

Kajtkowa

Pomalusieńku mi się zbiera, aby tu się rozpisać :). Mam ochotę napisać kompilację zabawnych zachowań hihi :)

mleczko

Nie wiem na ile mogę sobie pozwolic na wyrażenie opinii o Niemcach . Mogę jedynie opisać swoje wrażenia na podstawie poznanych osób w miejscach w których pracowalam. A jest to raczej zawężona grupa w dodatku relacje sa tylko i wyłacznie na płaszczyźnie pracodawca- pracobiorca . Ogólnie , mowiąc  z mojego ptu widzenia , oceniam ich  pozytywnie . Ogólnie , bo w poszczególnych kategoriach to różnie bywa z oceną.