UA-101272411-1 Jump to content

Polacynasaksach ....Każdy ma swój Everest.... Blogosfera

O BLOGU Wiele różnych słów można napisać o górach. Można je kochać lub przeklinać.Czasem - być obojętnym , nie odczuwać ich magii. Ale w jakimś sensie - każdy jest człowiekiem jakiejś góry - realnej lub tej w przenośni. Jeśli tylko dąży do osiągnięcia ,,swojego '' szczytu. Więc - każdy ma swój Everest . Ten cytat Norgaya Tenzinga , który wraz z Edmundem Hillarym jako pierwsi zdobyli Mt. Everest dedykuję wszystkim , którzy się wspinają - lub tylko wędrują.
czytaj dalej

Polacynasaksach Jeden trefny pacjent rozwali cały szpital Artykuły

"Nie mamy masek, nie mamy rękawic, kończą się testy. Kiedy będą?!" – dzwonimy do koordynatora, wyznaczył go minister zdrowia. "Nie wiem, nie wiem, nie wiem. Sorry" – słyszymy. Dociera do nas, że możemy liczyć już tylko na siebie, że"góra" już dawno nas wystawiła. Zapada 10 minutowa cisza. – Mam maszynę do szycia – odzywa się nagle ordynator.
czytaj dalej

Polacynasaksach Stop dezinformacji!  Artykuły

Niedawno ruszyła strona internetowa obalająca mity i doniesienia związane z koronawirusem. Wspomaga ludzi w oddzieleniu faktów od mitów, podaniem solidnych źródeł wyjaśniających problematykę Nie ma związku między koronawirusem a technologią 5G. W UE obowiązują najsurowsze na świecie normy ochrony konsumentów. Dlatego możemy spokojnie wejść do sklepu i bez obaw kupić potrzebne rzeczy, nie zastanawiając się nad tym, czy na pewno są one bezpieczne. Technologia 5G spełnia surowe europejskie standardy. Tak naprawdę europejskie standardy są dużo surowsze niż standardy wymagane zgodnie z międzynarodową wiedzą naukową. A to dlatego, że w UE człowiek jest zawsze na pierwszym miejscu.
czytaj dalej

Polacynasaksach Spodoby na dziczyznę-patent Mozah Przepisy

....magia przypraw i kulinarnej precyzji....
czytaj dalej
Co nowego?
  • Witamy na stronie
  • Polacynasaksach.pl
  • Polacynasaksach.pl

Recommended Posts

Aniak

Po dzisiejszych moich zmaganiach z putzfrau i bezowocnych próbach nauczenia jej sprzątania , postanowiłam ten watek założyć .Ciekawa jestem Waszych opinii na temat Niemców . Ja mam różne oceny zarówno pozytywne jak i negatywne . Dzisiaj o tej negatywnej . Tak się złozyło , że podczas moich 10 lat pracy zawsze trafiałam na domy w których zatrudniano putzfrau . Częstotliwości ich pracy były różne ale statystycznie rzecz biorąc raz na dwa tygodnie miałam spotkania "trzeciego stopnia z tymi paniami - wszystkie to były Niemki . Na podstawie obserwacji , ilości dokonywanych poprawek , opiniując obiektywnie i bez jakiś nacjonalistycznych podtekstów stwierdzam , że Niemki - konkretnej pokolenie 45 i mniej to brudasy i leniuchy . Nie należę absolutnie do pedantów ale gdybym ja tak u siebie sprzątała to zarosłabym brudem . Nie tylko w tej dziedzinie jak zaobserwowałam obowiązuje zasada : fasada ma być czysta a reszta pod dywan .

mleczko

W mojej dłuższej praktyce opiekuńczej nigdy nie trafiłam na brudny dom czy mieszkanie. Na takie zapuszczone z pajęczynami czy brudnymi tapetami.Zagracone to i owszem. Obecnie pracuję w domu , w którym Bośniaczka dba o czystość. Nie mamy problemów. Mnie zastanawia inna dziedzina życia , a mianowicie ich stosunki rodzinne. Dziwię się bardzo oziębłości panującej miedzy rodzeństwem o stosunku do rodziców takim z musu ,na odczepnego. Często porównuje zachowania , chociaż już w zasadzie przywykłam do tego ich podawania dłoni w bardzo oficjalny , zimny sposób w dalszym ciągu jestem tym zaskakiwana .To , że my jesteśmy narodem serdecznym , otwartym i ceniącym sobie więzy rodzinne jest często stawiane u nich jako wzór do naśladowania. Mówią o tym z sentymentem i zazdroszczą nam. Niemcy są natomiast bardziej na pokaz i to w każdej dziedzinie życia. Przykładów mogę mnożyć bez liku. Nie oceniam ich , dopiero teraz zaczynam rozumieć zachowanie starych ludzi . Pierwszy raz mam pod opieką podopiecznego bez demencji, który dużo opowiada. Dla niego czas dzieciństwa i młodości to czas w którym żyje* obecnie , wspomnieniom nie ma końca. Dopiero teraz dowiaduję się dokładnie jak oni żyli w latach przed II Wojną Światową jak żyli w czasie wojny i jak żyli po wojnie.Żadna książka nie odda tego co człowiek przekaże człowiekowi . Może moje spojrzenie już jest teraz inne ? stare przeboje w pracy zatarły się ? Obecnie jestem w rodzinie bardzo serdecznej , dzieci szanują ojca i kochają , co widać na każdym kroku. A bywało różnie , czego pewnie nie omieszkam opisać.

mozah

Ja z kolei różnie trafiałam. Na jednym z miejsc pracy - a byłam jako druga opiekunka - zaraz po przyjeździe zmienniczka opowiedziała mi co zastała. Nie bardzo wierzyłam - do czasu aż postanowiłam umyć w moim pokoju drzwi . Miały takie ozdobne matowoszare szyby.A po myciu - białe i dość przezroczyste.Szczotką trzeba było szorować.Też ponoć wcześniej przychodziła pani do sprzątania i głównie zajmowała się pogaduszkami ze starszą panią.

Kajtkowa

Pomalusieńku mi się zbiera, aby tu się rozpisać :). Mam ochotę napisać kompilację zabawnych zachowań hihi :)

mleczko

Nie wiem na ile mogę sobie pozwolic na wyrażenie opinii o Niemcach . Mogę jedynie opisać swoje wrażenia na podstawie poznanych osób w miejscach w których pracowalam. A jest to raczej zawężona grupa w dodatku relacje sa tylko i wyłacznie na płaszczyźnie pracodawca- pracobiorca . Ogólnie , mowiąc  z mojego ptu widzenia , oceniam ich  pozytywnie . Ogólnie , bo w poszczególnych kategoriach to różnie bywa z oceną.