UA-101272411-1 Skocz do zawartości

Polacynasaksach ....Każdy ma swój Everest.... Blogosfera

O BLOGU Wiele różnych słów można napisać o górach. Można je kochać lub przeklinać.Czasem - być obojętnym , nie odczuwać ich magii. Ale w jakimś sensie - każdy jest człowiekiem jakiejś góry - realnej lub tej w przenośni. Jeśli tylko dąży do osiągnięcia ,,swojego '' szczytu. Więc - każdy ma swój Everest . Ten cytat Norgaya Tenzinga , który wraz z Edmundem Hillarym jako pierwsi zdobyli Mt. Everest dedykuję wszystkim , którzy się wspinają - lub tylko wędrują.
czytaj dalej

Polacynasaksach Co w trawie piszczy Blogosfera

Gęsi - he he he , ludzie określają kogoś , kto jest nie za bardzo rozgarnięty . Ale nie zdaje sobie sprawy , że to bardzo mylne określenie . Wiele porównań np. chytry jak lis , wierny jak pies , pracowity jak mrówka , uparty jak osioł , dumny jak paw , itp . itd . nie jest adekwatny do cech charakteru wymienionych zwierząt. Pewnie niektóre mogłyby obrazić się...
czytaj dalej
Co nowego?
  • Witamy na stronie
  • Polacynasaksach.pl
Admin

Miejsca, które chcielibyśmy odwiedzić

Rekomendowane odpowiedzi

mozah

Pojechać do Zermatt , pod Matterhorn. Wjechać kolejką na Klein Matterhorn - ok 3800 m.

Tak wyglada Matterhorn z odl kilkudziesięciu km

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin

Piękne widoki Mozah.Alpy kojarzyły mi się zawsze- jakby to ująć...z taką niematerialną siłą , niekoniecznie złowrogą, ale z którą igrać nie należy. Takie też odnoszę wrażenie , gdy patrzę na zdjęcie.

Widzę też, że zniknął U-boot z linka, którego zamieściłam :). No cóż...poprawię i następnym razem lepiej zacumuję :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Pracuje w okolicach Harzu , Gór Harzu . Nie mam zbyt dużo wolnego czasu w tygodniu . W okolicy tylko Aldi i Real więc ze szwendania się po okolicy zazwyczaj wychodzą nici . Ale sobota  czy niedziela często jest wyjazdowa.  Tuz przed zjazdem do domu odwiedziliśmy  miejsce gdzie śnieg leżał po kolana a wieczorne opady zmusiły nas do powrotu do domu chociaż założenia były inne.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mozah

Piękne drzewo w śniegu. Lubię zimę mimo wszelkich niedogodności . Nawet odśnieżanie podjazdu przed domem ( duży jest ) nie potrafią zepsuć mi humoru.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Piękne drzewo w śniegu. Lubię zimę mimo wszelkich niedogodności . Nawet odśnieżanie podjazdu przed domem ( duży jest ) nie potrafią zepsuć mi humoru.

Ja tez czekałam na śnieg . Przytyłam 1 kg więc chciałam trochę przymusowej pracy jak to w D  :-/ . Właściwie mamy sąsiada , który tym się zajmuje, tylko  on wstaje później niż ja. Niestety ten kg przywiozłam do domu , mąż się ucieszył. W myśl powiedzenia  " kochanego ciała nigdy nie za wiele " hehehe :@

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mozah

Jeśli zechcesz to się zmobilizujesz i zgubisz .No chyba że nie warto. Co to jest 1 kg. Problem to mają ci którzy ważą o 20 kg za dużo.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Jeśli zechcesz to się zmobilizujesz i zgubisz .No chyba że nie warto. Co to jest 1 kg. Problem to mają ci którzy ważą  o 20 kg za dużo.

A to nie na tym forum. Tu umiar jest we wszystkim.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Miejsc takich jest sporo . Mam szczęście pracować w rodzinie  , która ze zrozumieniem podchodzi do mojej sytuacji . Zdają sobie sprawę , że jestem z daleka od rodziny , od kraju  , od wszystkiego co jest mi znane i swojskie. Dlatego tez mam organizowane wyjścia do kina do teatru do muzeum . I co najważniejsze wiedzą , ze tylko w pewnych okolicznościach ładuje baterie . Może mi się uda parę fotek wkleić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin

To napisz nam o miejscach , które chciałabyś odwiedzić :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mozah

Miło  , gdy rodziny jakieś wyjścia czy wyjazdy dla nas organizują . Też mi się trafiało - i w DE i w CH Niby nie mają takiego obowiązku , ale tym bardziej doceniam takie gesty. I tak na dobra sprawę , to im się to w perspektywie opłaci , bo i ja chętniej zrobię w zamian coś extra . Ale było też tak , że im to do głowy nie przyszło , że chętnie bym  coś zobaczyła , oderwała się  myślami od pracy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Istny Diabel

Bułgaria, Cypr oraz Egipt czy Grecja. To kilka państw które chcialbys odwiedzic. Najbardziej Zakynthos w Grecji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mozah

Są miejsca o których zobaczeniu marzę . Jedno z nich to National Park Grand Tetons

[video=youtube]

Niestety - zerowe szanse , by się to marzenie spełnilo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

[attachment=138][attachment=139][attachment=140]A mnie takie wystarczają . Już nie marzę o wycieczkach, trochę zwiedziłam i wystarczy . Teraz to BIESZCZADY mi w glowie.

Są miejsca o których zobaczeniu marzę . Jedno z nich to National Park Grand Tetons

[video=youtube]

Życzę , niech się spełni .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Aniak

A mnie takie wystarczają . Już nie marzę o wycieczkach, trochę zwiedziłam i wystarczy . Teraz to BIESZCZADY mi w glowie.

[video=youtube]

Życzę , niech się spełni .

moja lista miejsc do zobaczenia została sporzadzona oj , bardzo dawno temu i część - Ta większa :D zrealizowana , teraz w planach Ermitaź - ale mam miejsca które chciałabym odwiedzić jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze np Miniatur Wunderland w Hamburgu .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Mam swoje miejsca w kraju , które chętnie odwiedzę przy sposobności.  Lubię chwile , zapamiętuje miejsca te , w których coś zobaczyłam , które mam  w sercu . Zachwycę się krzywą brzozą rosnącą w lesie i nie zapomnę gdzie ją widziałam. Zarośniętą leśną rzeczkę z czystą wodą , w której można się przejrzeć . Kładę się na brzegu i obserwuję pływające ryby , którym nikt spokoju nie zakłóca . Chorwacja traci blask w takich chwilach . Lubię wszelkie wystawy , wypielęgnowane ogrody , muzea i inne przybytki kultury . Ot , zrobię zdjęcia i po wszystkim. Ale nic mi nie zastąpi widoku porannej mgły opadającej na polanie , świergotu budzących się ptaków , postukującego dzięcioła i zapachu żywicy . No, rozmarzyłam się z rana .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Tu byłam i jeszcze chcę tu bywać .

Wycieczka z Krystel po Brunszwiku 036.JPG

Wycieczka z Krystel po Brunszwiku 045.JPG

Wycieczka z Krystel po Brunszwiku 054.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając, użytkując naszą stronę zgadzasz się na nasze warunki