UA-101272411-1 Skocz do zawartości

Polacynasaksach ....Każdy ma swój Everest.... Blogosfera

O BLOGU Wiele różnych słów można napisać o górach. Można je kochać lub przeklinać.Czasem - być obojętnym , nie odczuwać ich magii. Ale w jakimś sensie - każdy jest człowiekiem jakiejś góry - realnej lub tej w przenośni. Jeśli tylko dąży do osiągnięcia ,,swojego '' szczytu. Więc - każdy ma swój Everest . Ten cytat Norgaya Tenzinga , który wraz z Edmundem Hillarym jako pierwsi zdobyli Mt. Everest dedykuję wszystkim , którzy się wspinają - lub tylko wędrują.
czytaj dalej

Polacynasaksach Co w trawie piszczy Blogosfera

Gęsi - he he he , ludzie określają kogoś , kto jest nie za bardzo rozgarnięty . Ale nie zdaje sobie sprawy , że to bardzo mylne określenie . Wiele porównań np. chytry jak lis , wierny jak pies , pracowity jak mrówka , uparty jak osioł , dumny jak paw , itp . itd . nie jest adekwatny do cech charakteru wymienionych zwierząt. Pewnie niektóre mogłyby obrazić się...
czytaj dalej
Co nowego?
  • Witamy na stronie
  • Polacynasaksach.pl
developer11

Techniczno-informatycznie...

Rekomendowane odpowiedzi

developer11

Chcecie więcej? Proszę.

Z zawodu jestem infrmatykiem. Zajmuje się szeroko pojętą informatyką, aczkolwiek staram się skupiać na informatyce sieciowej. Czyli praca z (fizycznym) sprzętem w serwerowni, jego konserwacja, maintanance, upgrade itp, itd. Jestem junior tech-adminem w Cisco Europe. Czyli mam dostęp do ich serwerowni 24/7. Poza tym jestem technicznym moderatorem na ichniejszym forum supportu. 

Jerżeli chodzi o rozwój kariery IT w Polsce to powiem tak: Polska jest krajem cofniętym technologicznie o jakieś 5-6 lat w stosunku do zachodniej Europy. Jeśli na poważnie myślisz o karierze IT w Polsce to odradzam, z uwagi na to iż po pierwsze - w PL rynek IT jest opanowany przez debili, dla których przyszpanowanie faktem iż 'są adminami na jakimś tam wiejskim forum', oraz to ikle oni nie wiedzą (a w rzeczywistości nie jednokrotnie nigdy nawet nie widzieli fizycznego serwera na oczy; o administrowaniu nim nie wspominając. Dla nich administracja to jest via kreator na stronie przeglądarkowej - nic bardziej mylnego) jest - w ich odczuciu zaj*biste i pozwala im traktować wszystkich innych jak zło konieczne. Coś w stylu :: ja jestem the best a cała reszta to zero; Po drugie - większość tych debili znają się w życiu realnym i się wzajemnie popierają, Na porządku dziennym jest tuszowanie afer forumowych. Po trzecie - jeśli założysz firmę IT i się dorobisz, będziuesz mieć na karku CBA, US i inne *, które będą Cię gnoić ile wlezie - aż Cię zgnoją. Dlatego że skoro synalkowi (czy innemu pociotowi prezesika) nie wyszło, to Tobie też nie ma prawa wyjść. I w końcu po czwarte - zarobki. W PL tech admin z moim stażem dostaje +/-5k PLN na rękę; na zachodzie również +/-5k, ale liczone w Euro. Widać różnicę? Raczej tak.

Jak w tym względzie jest na zachodzie? Przez pierwsze 6 miesięcy od założenia działalności w sektorze IT masz pełne prawo wziąść bezzwrotną pożyczkę na rozwój biznesu. To plus niższe podatki, dają idealne pole do rozwoju. Plus rynek jest kontrolowany przez antymonopolowy urząd. I najważniejsze - urząd może wydać nakaz zamknięcia działalności (nie ma od tego odwołania). I to ten zakaz działa w 100% - ludzie się po prostu pilnują. Rynek jest otwarty, chętny do pomocy, a nie zgnojenia.

W Polsce istnieje niby UOKiK oraz UKE, ale czy one wydały choć raz nakaz zamkinięcia działalności? Raczej nie. Także działanie tych urzędów to ściema.

Nie mówię, że w PL jest zupełnie źle poad tym względem. Jest widoczny bardzo słaby trend zmian; zmiany idą bardzo powoli.

Tak samo nie mówię że nasze uczelnie IT źle kształcą. Jest kilka wyróżniających się (Poznań, Kraków, Wrocław), po których skończeniu (a jeśli masz szczęśćie to nawet na ostatnim roku) już masz zapewnioną pracę na Zachodzie (ew. w Polskiej filii zachodniej firmy).

Tyle w temacie.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin

O aferach forumowych coś wiem...są coraz częstsze niestety.

Jeżeli aktualnie pracujesz jako informatyk za granicą, to pozakładałam osobne działy dla krajów-to tylko propozycja. Jeśli czegoś brakuje-napisz. Forum jest młode i będzie przerabiane na portal, jesteśmy otwarci na sugestie użytkowników.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
developer11
5 minut temu, Magrat napisał:

Jeżeli aktualnie pracujesz jako informatyk za granicą, to pozakładałam osobne działy dla krajów-to tylko propozycja. Jeśli czegoś brakuje-napisz. Forum jest młode i będzie przerabiane na portal, jesteśmy otwarci na sugestie użytkowników.

OK, nie ma problemu.

Co doi przeróbek forum, to jakby była potrrzebna pomoc od strony IT (zarówno kod jak i sprzęt) to pisz śmiało - dogadamy się.Nasze forum stoi na IPB więc jestem obeznany w tym silniku

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
42 minuty temu, developer11 napisał:

OK, nie ma problemu.

Co doi przeróbek forum, to jakby była potrrzebna pomoc od strony IT (zarówno kod jak i sprzęt) to pisz śmiało - dogadamy się.Nasze forum stoi na IPB więc jestem obeznany w tym silniku

To się dobrze składa, bo dopiero się uczę tego skryptu- wcześniej był MyBB

Offtop się zrobił :) Póżniej utworzę jakiś dział do luźnych pogaduch czy inny , bo dziewczynom zaśmieciliśmy temat :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
developer11

MyBB dobry, aczkolwiek tylko na start, lub jako poligon testowy (=zamknięty dla świata; dostęp po IP nie domenie) dla nowych funkcji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
1 godzinę temu, developer11 napisał:

MyBB dobry, aczkolwiek tylko na start, lub jako poligon testowy (=zamknięty dla świata; dostęp po IP nie domenie) dla nowych funkcji.

Taki skrypt jak MyBB czy PhpBB. To są skrypty świetne do nauki. Czy tylko na start...Tego bym nie była taka pewna. Widziałam kilka naprawdę rozbudowanych forów na tych skryptach. Na Mybb jedno to było forum graczy.Widać było kompetencję , zaangażowanie i kreatywnośc osób prowadzących to forum.

Moje forum na MyBB od razu poszło w świat, a po przerobieniu stylu prezentowało się całkiem fajnie.

Przy pomocy pluginów można z darmowych skryptów zrobić coś porządnego. IPS jest o wiele bardziej funkcjonalny nie przeczę i wymaga chyba mniej zaangażowania, żeby dobry efekt osiągnąć i zdecydowałam się na niego tak trochę z wygodnictwa, bo i nie dysponuję dużą ilością czasu, aby siedzieć w szablonach, choć to lubię . Testowałam też demo VBulletin, ale co do mojej strony internetowej to IPS wydał mi się bardziej odpowiedni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
3 godziny temu, developer11 napisał:

Chcecie więcej? Proszę.

Z zawodu jestem infrmatykiem. Zajmuje się szeroko pojętą informatyką, aczkolwiek staram się skupiać na informatyce sieciowej. Czyli praca z (fizycznym) sprzętem w serwerowni, jego konserwacja, maintanance, upgrade itp, itd. Jestem junior tech-adminem w Cisco Europe. Czyli mam dostęp do ich serwerowni 24/7. Poza tym jestem technicznym moderatorem na ichniejszym forum supportu. 

Jerżeli chodzi o rozwój kariery IT w Polsce to powiem tak: Polska jest krajem cofniętym technologicznie o jakieś 5-6 lat w stosunku do zachodniej Europy. Jeśli na poważnie myślisz o karierze IT w Polsce to odradzam, z uwagi na to iż po pierwsze - w PL rynek IT jest opanowany przez debili, dla których przyszpanowanie faktem iż 'są adminami na jakimś tam wiejskim forum', oraz to ikle oni nie wiedzą (a w rzeczywistości nie jednokrotnie nigdy nawet nie widzieli fizycznego serwera na oczy; o administrowaniu nim nie wspominając. Dla nich administracja to jest via kreator na stronie przeglądarkowej - nic bardziej mylnego) jest - w ich odczuciu zaj*biste i pozwala im traktować wszystkich innych jak zło konieczne. Coś w stylu :: ja jestem the best a cała reszta to zero; Po drugie - większość tych debili znają się w życiu realnym i się wzajemnie popierają, Na porządku dziennym jest tuszowanie afer forumowych. Po trzecie - jeśli założysz firmę IT i się dorobisz, będziuesz mieć na karku CBA, US i inne *, które będą Cię gnoić ile wlezie - aż Cię zgnoją. Dlatego że skoro synalkowi (czy innemu pociotowi prezesika) nie wyszło, to Tobie też nie ma prawa wyjść. I w końcu po czwarte - zarobki. W PL tech admin z moim stażem dostaje +/-5k PLN na rękę; na zachodzie również +/-5k, ale liczone w Euro. Widać różnicę? Raczej tak.

Jak w tym względzie jest na zachodzie? Przez pierwsze 6 miesięcy od założenia działalności w sektorze IT masz pełne prawo wziąść bezzwrotną pożyczkę na rozwój biznesu. To plus niższe podatki, dają idealne pole do rozwoju. Plus rynek jest kontrolowany przez antymonopolowy urząd. I najważniejsze - urząd może wydać nakaz zamknięcia działalności (nie ma od tego odwołania). I to ten zakaz działa w 100% - ludzie się po prostu pilnują. Rynek jest otwarty, chętny do pomocy, a nie zgnojenia.

W Polsce istnieje niby UOKiK oraz UKE, ale czy one wydały choć raz nakaz zamkinięcia działalności? Raczej nie. Także działanie tych urzędów to ściema.

Nie mówię, że w PL jest zupełnie źle poad tym względem. Jest widoczny bardzo słaby trend zmian; zmiany idą bardzo powoli.

Tak samo nie mówię że nasze uczelnie IT źle kształcą. Jest kilka wyróżniających się (Poznań, Kraków, Wrocław), po których skończeniu (a jeśli masz szczęśćie to nawet na ostatnim roku) już masz zapewnioną pracę na Zachodzie (ew. w Polskiej filii zachodniej firmy).

Tyle w temacie.

Co do administrowania forami, czy portalami internetowymi to fakt, wielu moderatorów, czy adminów nie nadaje się do sprawowania takich funkcji i niekompetencję widac dość szybko.Odnośnie kumoterstwa to chyba niczego nowego nie powiem, że nie tylko w branży IT ono istnieje.

Co do tego szczęścia przy konczeniu technicznych uczelni w branży IT lub pokrewnej- nie o szczęście chodzi, a o realne umiejętności, który przyszły pracodawca sprawdza już na stażu np, a wcześniej zasięga opinii o studencie, którego wybrał na potencjalnego kandydata na stażystę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
developer11
25 minut temu, Magrat napisał:

Taki skrypt jak MyBB czy PhpBB. To są skrypty świetne do nauki. Czy tylko na start...Tego bym nie była taka pewna. Widziałam kilka naprawdę rozbudowanych forów na tych skryptach. Na Mybb jedno to było forum graczy.Widać było kompetencję , zaangażowanie i kreatywnośc osób prowadzących to forum.

Moje forum na MyBB od razu poszło w świat, a po przerobieniu stylu prezentowało się całkiem fajnie.

Przy pomocy pluginów można z darmowych skryptów zrobić coś porządnego. IPS jest o wiele bardziej funkcjonalny nie przeczę i wymaga chyba mniej zaangażowania, żeby dobry efekt osiągnąć i zdecydowałam się na niego tak trochę z wygodnictwa, bo i nie dysponuję dużą ilością czasu, aby siedzieć w szablonach, choć to lubię . Testowałam też demo VBulletin, ale co do mojej strony internetowej to IPS wydał mi się bardziej odpowiedni.

Nie mówiłem nigdzie że myBB jest złe. Bardzo fajny, lekki skrypt. Aczkolwiek dobry dla początkującego. Z uiwagi na to że jest darmowy. A nie polecam osobie która ma pierwszy styk z forami ładowanie się w płatne rozwiązania. vBulletin moim zdaniem poszło w złym kierunku - dobre (=stabilne) wersje są tak do 4.6. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
developer11
15 minut temu, Magrat napisał:

Co do administrowania forami, czy portalami internetowymi to fakt, wielu moderatorów, czy adminów nie nadaje się do sprawowania takich funkcji i niekompetencję widac dość szybko.Odnośnie kumoterstwa to chyba niczego nowego nie powiem, że nie tylko w branży IT ono istnieje.

Co do tego szczęścia przy konczeniu technicznych uczelni w branży IT lub pokrewnej- nie o szczęście chodzi, a o realne umiejętności, który przyszły pracodawca sprawdza już na stażu np, a wcześniej zasięga opinii o studencie, którego wybrał na potencjalnego kandydata na stażystę.

O realne umiejętności też masz rację. Mi jhednak chodziło o to że musisz mieć szczęście aby Cię taki head-hunter zauważył.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
9 minut temu, developer11 napisał:

Nie mówiłem nigdzie że myBB jest złe. Bardzo fajny, lekki skrypt. Aczkolwiek dobry dla początkującego. Z uiwagi na to że jest darmowy. A nie polecam osobie która ma pierwszy styk z forami ładowanie się w płatne rozwiązania. vBulletin moim zdaniem poszło w złym kierunku - dobre (=stabilne) wersje są tak do 4.6. 

Wiem, że nie napisałeś:) Ale co do tego forum graczy to byłam naprawdę zaskoczona, że mozna coś takiego na MyBB zrobić, bardzo fajny projekt.

Na płatnych skryptach żeby pracować , to faktycznie trzeba już mieć jakieś pojęcie o webmasterce.

Mam pytanie teraz do Ciebie.

Chcąc właczyć przepisywanie adresów url wrzuciłam na FTP .htaccess wygenerowany przez skrypt. To miało niedawno miejsce już na IPS. No i ten wygenerowany plik wywalał bład 404. Zaczął działać własciwie jak wyrzuciłam linijkę Options -MultiVievs. Jestem ciekawa przyczyny takiego stanu rzeczy. Niby ten .htaccess w wygenerowanej wersji powinien działać poprawnie, a tak się nie stało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
developer11

przyczyn błędnego działania/braku działania htaccess może być wiele. Jak chociażby kilka plików htaccess. Musi być jeden w katalogu głównym (/) domeny. Nie może być żadnewgo innego htaccess w żadnym podkatalogu. Sprawdź to. Jeśli masz jeden plik htaccess to będziemy (już na PRIV) działać dalej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
6 minut temu, developer11 napisał:

przyczyn błędnego działania/braku działania htaccess może być wiele. Jak chociażby kilka plików htaccess. Musi być jeden w katalogu głównym (/) domeny. Nie może być żadnewgo innego htaccess w żadnym podkatalogu. Sprawdź to. Jeśli masz jeden plik htaccess to będziemy (już na PRIV) działać dalej.

Tu jest pies pogrzebany, że wszystko od początku było zrobione jak należy i plik wrzucony od razu we własciwym formacie i pod własciwą nazwą do katalogu głównego. Jest obecnie na swoim miejscu i działa, co można naocznie stwierdzić.

Jest jeszcze drugi w katalogu API, obsługujący API, ale ten od początku działał własciwie. Ten do tzw. przyjaznych linków, który jest obecnie w głównym katalogu domeny musiałam zmodyfikować.

Na forum polskiego supportu IPS też na to odpowiedzi nie otrzymałam...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
developer11

FriendlyURLs są w IPB skopane. Daj mi na priv dane dostępu - rzucę okiem w wolnej chwili

Skoro modyfikowałaś 'główny' htaccess to tymczasowo zakomentuj/usuń modyfikacje i sprawdź wtedy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
9 minut temu, developer11 napisał:

FriendlyURLs są w IPB skopane. Daj mi na priv dane dostępu - rzucę okiem w wolnej chwili

Skoro modyfikowałaś 'główny' htaccess to tymczasowo zakomentuj/usuń modyfikacje i sprawdź wtedy. 

To już robiłam i jak już napisałam wygenerowany plik przez system powodował błąd 404, po usunięciu wiersza Options -MulitVievs działa jak należy- przepisuje adresy prawidłowo, co ma niebagatelny wpływ na pozycjonowanie.

Chciałam znać przyczynę z tego powodu, że nie mogę się zdecydować, czy połaczyć IPS z Worpressem, a można tego własnie z poziomu .htaccess dokonać, co bedzie wymagało zastosowania nowych reguł, czy dokupić aplikacje Pages. Ten Wordpress nie daje mi spokoju i wtedy, kto wie ,może się do Ciebie zgłoszę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
developer11

WordPress jest fajnym silnikiem, pod warunkiem odpowiednich zabezpieczeń antyspamowych, antybotowych oraz antyphishingowych,

Co do Pages to funkcjonalność jest podobna do WP, z tym że, kupując Pages, zyskujesz dedykowany support, którego, z oczywistych względów, WP nie posiada.

Jak coś będziesz chciała to pisz śmiało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin

WordPress jest fajnym silnikiem, pod warunkiem odpowiednich zabezpieczeń antyspamowych, antybotowych oraz antyphishingowych,

Co do Pages to funkcjonalność jest podobna do WP, z tym że, kupując Pages, zyskujesz dedykowany support, którego, z oczywistych względów, WP nie posiada.

Jak coś będziesz chciała to pisz śmiało.

Nie omieszkam :)

A Ty zajmujesz się aktualnie również webmasterką i SEO, czy na dzień dzisiejszy pracujesz wyłącznie jako administrator serwera i moderator techniczny, że tak to ogólnie ujmę, bo typów administratorów w branży IT jest kilka.

I jak się tutaj w naszym w zasadzie markecie "Tesco" prosto z Cisco znalazłeś ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
developer11
2 godziny temu, Magrat napisał:

Nie omieszkam :)

A Ty zajmujesz się aktualnie również webmasterką i SEO, czy na dzień dzisiejszy pracujesz wyłącznie jako administrator serwera i moderator techniczny, że tak to ogólnie ujmę, bo typów administratorów w branży IT jest kilka.

I jak się tutaj w naszym w zasadzie markecie "Tesco" prosto z Cisco znalazłeś ;)

Każde z tych stanowisk jest osobno płatne. Wiem, że trudno w to uwierzyć (zwłaszczxa z Polskiej perspektywy), ale tak - moderator techniczny jest to płatne stanowisko. 

Czy zajmuję się te innymi działami It? Bardzo rzadko - administracja serwerami (nie vps, tylko dedykowane = fizyczne maszyny) pochłania 99% mojego czasu. Ale tak, jeśli starcza mi czasu (lub jeśli szefostwo nakazuje :)) to wtedy tak - dłubie webmasterkę oraz pokrewne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin

Każde z tych stanowisk jest osobno płatne. Wiem, że trudno w to uwierzyć (zwłaszczxa z Polskiej perspektywy), ale tak - moderator techniczny jest to płatne stanowisko. 

Czy zajmuję się te innymi działami It? Bardzo rzadko - administracja serwerami (nie vps, tylko dedykowane = fizyczne maszyny) pochłania 99% mojego czasu. Ale tak, jeśli starcza mi czasu (lub jeśli szefostwo nakazuje :)) to wtedy tak - dłubie webmasterkę oraz pokrewne.

Niczego na wiarę nie przyjmujemy i wiemy więcej niż Ci się wydaje...;)

Ale nie odpowiedziałeś dlaczego zawitałeś akurat tutaj :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
developer11
45 minut temu, Magrat napisał:

Niczego na wiarę nie przyjmujemy i wiemy więcej niż Ci się wydaje...;)

Ale nie odpowiedziałeś dlaczego zawitałeś akurat tutaj :)

Że tak zapytam: a co wiesz?

A zawitałem tutaj, bo znalazłem Twoje forum na polskim supporcie IPS.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
18 minut temu, developer11 napisał:

Że tak zapytam: a co wiesz?

A zawitałem tutaj, bo znalazłem Twoje forum na polskim supporcie IPS.

To, że moderator techniczny zwłaszcza w takim korpo jak Cisco to płatne zajęcie :) To akurat żadna tajna informacja a mój komentarz był trochę żartobliwy :)

Tak myślałam , że stamtąd możesz  być. Masz własne forum na IPS ? To już z ciekawości pytam ,nie z chęci inwigilacji :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
developer11

Łap łapkę....

Własnego forum (aktualnie) nie posiadam - kiedyś (okolice 2010) miałem na phpbb3, ale interes został zwinięty przeze mnie.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
15 minut temu, developer11 napisał:

Łap łapkę....

Własnego forum (aktualnie) nie posiadam - kiedyś (okolice 2010) miałem na phpbb3, ale interes został zwinięty przeze mnie.

Tak czy owak, cieszę się ,że zawitałeś, bo i ja mam czasami wiele pytań co do funcjonowania IPS. Wprawdzie uparłszy się to  i tak się dokopię do problemu i go zlikwiduję, ale lepiej się i tak zapytać kogoś, kto się  na tym zna. I muszę Ci napisac ,że właśnie na forum hostingowym można uzyskać lepszą pomoc niż na forum polskiego supportu IPS, albo trzeba napisać do supportu angielskiego. A w sieci jest jeszcze jedno forum z polskim supportem IPS, ale ruch jest tam mniejszy. Czy te dwa fora to kiedyś było jedno?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
developer11
21 minut temu, Magrat napisał:

Czy te dwa fora to kiedyś było jedno?

Nie mam bladego pojęcia.... pytaj u źródła.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
18 godzin temu, developer11 napisał:

Nie mam bladego pojęcia.... pytaj u źródła.

Eeee, zastanowię się :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Samolub
Dnia 11/06/2017 o 09:18, Magrat napisał:

Na kilku forach w ostatnich latach byłem i potwierdzam nawet spore serwisy, fora prowadzą często ludzie niekompetentni z przypadku bądz dziwnym usposobieniem. Często są to osoby typu junior admin nie znający się nic na sprawach technicznych zastępujący admina lub webmastera traktujący ludzi i forum jak folwark, miejsce ekspresji wladzy, pokazania niebywałego boskiego statusu z racji pozycji. Jest to porażka, ale pojawia się dziś coraz częściej konkurencja, która weryfikuje rynek.

Problem na stworzenie drugiego onetu, interi to jedynie czas i chęci, ewentualnie pieniądze. Jeszcze szybciej wygrać można konkurencje na forach lub na pozycjach w google.

Dnia 11/06/2017 o 10:04, Magrat napisał:

To się dobrze składa, bo dopiero się uczę tego skryptu- wcześniej był MyBB

Offtop się zrobił :) Póżniej utworzę jakiś dział do luźnych pogaduch czy inny , bo dziewczynom zaśmieciliśmy temat :) 

Ja z myBB korzystałem około 2012 roku. Ma swoje plusy i minusy. Obecnie jestem na PhpBB 3.2 i jestem zadowolony, mam tego samego usługodawce jeśli chodzi o serwer co Magrat =D

Kiedys korzystałem z jego usług też na darmowym hostingu i obsługa nieraz za darmo pomogła. Stabilny serwer, dobry ping, oferta bezplatna jest usluga gwarantowana a oferte można szybko tanio upować. Tak więc nie narzekam, ping swietny a parametry lepsze niż na niejednym płatnym... sprawdzałem do konkurencjii :D

Biedne dziewczyny jak Nas poczytają to się przestraszą : D co ciekawsze nie mam studiow informatycznych i się załapałem na prace w branży e-commerce niedawno hah bo praktyka czyni mistrza. Chce się rozwijac jesli chodzi o pozycjonowanie SEO, skrypty, wiedze odnosnie marketingu w sieci, jezyki programowania, programy oraz tworze sobie również rozne swoje projekty. W glowie jest wiecej pomyslow niż rąk i czasu by je realizować. Jeśli złapiesz bagcyla to świetnie, możesz stworzyc swietne forum, internetowe radio, portal informacyjny, blog. Potrzeba też zdolnosci organizacyjnych, mozna tez zawsze zarobic grosza z reklam, a wiedza zostaje i ta z pracy przydaje się poza i odwrotnie... coś wspanialego juz nie mówiąc o wlasnym biznesie, nowych mozliwosciach. Jestem mlody i piekny więc przyszlosc należy do Nas xD haha

Dnia 11/06/2017 o 12:01, Magrat napisał:

Są też bardziej kompatybilne pod wyszukiwarke bo google jak coś robi uwzglednia coś co opiera się o Wprdpressa, PhpBB, MyBB bo to znane programy. Pozatym są to znane programy, które ciagle dostają aktualizacje... nawet jesli samemu coś zbudujemy od zera to nie zastapisz sztabu ludzi lub łatki wydanej dla dziesiatkow tysiecy uzytkownikow na świecie na raz bo ta praca jest pomnozona przez uzytkownikow. Już nie wspomne o monitoringu przez tych ktorzy korzystaja, nowych rozszerzeniach.i inicjatywie własnej.

Ja na IPS się nie zdecydowalem ze wzgledu na to że jest płatne dla lepszych wersjii i nie wiadomo jak w przyszlosci by było z oplatami bo fajnie zpatchowac forum w góre. PhpBB jest darmowe, a w sumie przy fajnej skorce i lekkim webmasteringu można powoli sobie je ulepszac bedac na czasie :D

Moje forum jest na pewno na czasie, co potwierdzi Margaret.

WordPress daje mozliwosci podobne co strony dedykowane... ja tam nie widzę roznicy. Wystarczy sobie fajna skorke wgrac i bez grzebania w kodzie jest cos rownie dobre jak nie lepsze niż na zamowienie x D tez moge komuś to za darmo postawic w kilka minut i wziasc pieniadze, ale nie bawie się jeszcze w takie rzeczy.

Dnia 11/06/2017 o 12:15, Magrat napisał:

No ale niektorzy mysla że kursy są ważne... często informatyk w szkole w pewnych dziedzinach jest zielony a jego kursy nie są praktyczne. Być może gdybym kiedyś wiedzial że zacznie mnie to krecic bym poszedl do odpowiedniego technikum czy na studia i sobie tam kilka innych rzeczy podłapał czy samemu rozwinął. Jednak nic straconego...

Mój przyszly pracodawca x D mam nadzieję też mówi że kursy to można robic sobie samemu w internecie czytajac polskiego czy anglojezycznego bloga, poradnik etc. i takie są fakty. Praktyka i praca własna plus pociąg do wiedzy najważniejsze są:

Dnia 11/06/2017 o 12:30, developer11 napisał:

To nie jest argument, że coś bezpłatnego musi być gorsze lub mniej warte niż płatne. A jeśli ktoś umie to włoży swoją prace, kreacje w coś bezpłatnego i zrówna się z czymś płatnym.

Dnia 11/06/2017 o 13:02, Magrat napisał:

Tu jest pies pogrzebany, że wszystko od początku było zrobione jak należy i plik wrzucony od razu we własciwym formacie i pod własciwą nazwą do katalogu głównego. Jest obecnie na swoim miejscu i działa, co można naocznie stwierdzić.

Jest jeszcze drugi w katalogu API, obsługujący API, ale ten od początku działał własciwie. Ten do tzw. przyjaznych linków, który jest obecnie w głównym katalogu domeny musiałam zmodyfikować.

Na forum polskiego supportu IPS też na to odpowiedzi nie otrzymałam...

Odpal sobie drugie forum na IPS na darmowej domenie. Konwertowałaś z myBB więc mozliwe że brakuje jakiegoś pliku. Przeszukaj glowne foldery na FTP dla porownania być może wyłapiesz coś. To może przyspieszyc analize wylapania problemu, a wrzucenie skopiowanego pliku dla proby jest bezpieczna opcją która zawsze można cofnąć. Zrob sobie kopie bazy danych wczesniej własną, może nawet podmien podejrzane pliki. Jak blad minie lub pojawi się inny przynajmniej zrodlo okreslisz. Taka zabawa w elektryka x D ja bym tak zrobil =D

Dnia 12/06/2017 o 18:26, Magrat napisał:

Eeee, zastanowię się :)

Forum webmasterow, SEO analistykow, optymalizerów się z saksów zrobiło :D następni będą hakerzy.

Twoje dziewczyny tego nie wytrzymają? =D badzcie kochani wyrozumiali dla fanatyków majsterkowiczów. Kto ma internety ten ma władze?

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając, użytkując naszą stronę zgadzasz się na nasze warunki