UA-101272411-1 Skocz do zawartości

Polacynasaksach ....Każdy ma swój Everest.... Blogosfera

O BLOGU Wiele różnych słów można napisać o górach. Można je kochać lub przeklinać.Czasem - być obojętnym , nie odczuwać ich magii. Ale w jakimś sensie - każdy jest człowiekiem jakiejś góry - realnej lub tej w przenośni. Jeśli tylko dąży do osiągnięcia ,,swojego '' szczytu. Więc - każdy ma swój Everest . Ten cytat Norgaya Tenzinga , który wraz z Edmundem Hillarym jako pierwsi zdobyli Mt. Everest dedykuję wszystkim , którzy się wspinają - lub tylko wędrują.
czytaj dalej

Polacynasaksach Co w trawie piszczy Blogosfera

Gęsi - he he he , ludzie określają kogoś , kto jest nie za bardzo rozgarnięty . Ale nie zdaje sobie sprawy , że to bardzo mylne określenie . Wiele porównań np. chytry jak lis , wierny jak pies , pracowity jak mrówka , uparty jak osioł , dumny jak paw , itp . itd . nie jest adekwatny do cech charakteru wymienionych zwierząt. Pewnie niektóre mogłyby obrazić się...
czytaj dalej
Co nowego?
  • Witamy na stronie
  • Polacynasaksach.pl

Rekomendowane odpowiedzi

mleczko

U nas dzisiaj okolo 18 -tej roszalała sie burza . Grad wielkości piłeczki ping -pongowej tłukł o parapet . Do tej pory niebo pomrukuje a ja mam jeszcze na tarasie  dature . Kwitnie jak oszalała. Jutro pewnie nie będę miała humoru jak zobacze ją obitą na kwaśne jabłko .  Jeszcze zrobie sobie plan na jutro i czas zakończyć dzisiejszy dzień. Aaaaa , jeszcze mam fakty do obejrzenia , bo sie zasiedziałam  , cos zarzucę na spanie  i do jutra . Ogladałam wczoraj film z linku zamieszczonego na forum , ale nie wiem jak sie skonczył , bo usnełam . Dzisiaj dokończę .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
3 minuty temu, mleczko napisał:

U nas dzisiaj okolo 18 -tej roszalała sie burza . Grad wielkości piłeczki ping -pongowej tłukł o parapet . Do tej pory niebo pomrukuje a ja mam jeszcze na tarasie  dature . Kwitnie jak oszalała. Jutro pewnie nie będę miała humoru jak zobacze ją obitą na kwaśne jabłko .  Jeszcze zrobie sobie plan na jutro i czas zakończyć dzisiejszy dzień. Aaaaa , jeszcze mam fakty do obejrzenia , bo sie zasiedziałam  , cos zarzucę na spanie  i do jutra . Ogladałam wczoraj film z linku zamieszczonego na forum , ale nie wiem jak sie skonczył , bo usnełam . Dzisiaj dokończę .

By the way. Musze uzupełnić bibliotekę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Samolub

A ja siedzę w Polsce na urlopie i mnie beznadzieja ogarnia :D

Od jutra chyba zaczynam turnus dentystyczny :cry:

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko
2 minuty temu, Samolub napisał:

A ja siedzę w Polsce na urlopie i mnie beznadzieja ogarnia :D

Od jutra chyba zaczynam turnus dentystyczny :cry:

Do przyjemnści tego chyba zaliczyć nie można . Ale piekne ząbki , to piekny usmiech . Lżej sie zyje . A jak pogoda w naszym ukochanym kraju ?

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Samolub

Tak, ale mam nadzieję, że cały majątek nie pójdzie na plomby :angel:

Hmm, dziś zaczęło pojawiać się słońce bo podobno wcześniej cały czas padało. Chyba sezon na grzyby się rozkręca :D

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
19 minut temu, Samolub napisał:

Tak, ale mam nadzieję, że cały majątek nie pójdzie na plomby :angel:

Hmm, dziś zaczęło pojawiać się słońce bo podobno wcześniej cały czas padało. Chyba sezon na grzyby się rozkręca :D

A tak, można całkiem porządnie "zebrać " :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
7 minut temu, Samolub napisał:

Nawet nie wiedziałem, że one na podwórkach mogą rosnąć :D

Rosną, rosną.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin

Można pomyśleć ale od przyszłego roku. Te które rosną były trochę poturbowane przez kosiarkę do trawy :)

• Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko
8 godzin temu, Magrat napisał:

Można pomyśleć ale od przyszłego roku. Te które rosną były trochę poturbowane przez kosiarkę do trawy :)

Co dzień wieczorem oglądam kanie juz usmażone na talerzu . Tylko zapachu nie czuje . Mieszkamy ( w Polsce ) w poblizu dzikiego parku , mąz codziennie po pracy  wychodzi z psem na spacer  . Ma tam swoje miejsce z sowami :P . Tylko sie dziwię jak mozna codziennie jeść te grzyby . Ja bym nie smazyła . Po piewrsze to kuchenka zachlapana ( a to moja choroba ) nie zniosłabym tego . Po drugie monotonia  , po trzecie obawa , że trafie na niewłaściwą .Ale ogólnie bardzo lubie chodzic do lasu bez względu na to czy grzyby są w nim,  czy ich nie ma . Gdzie jest ta nasza forumowa Malgi  spec od grzybów i grzybobrania . Podesłała mi fotki ze mało nie zeszłam z zazdrości . Czekam może sama wstawi je na forum.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin

To sobie na nią poczekam bo ze mnie grzybowy lajkonik. Może taka całkiem durna nie jestem, ale grzybów typu kozia broda nie zbieram :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Malgi
Godzinę temu, mleczko napisał:

Co dzień wieczorem oglądam kanie juz usmażone na talerzu . Tylko zapachu nie czuje . Mieszkamy ( w Polsce ) w poblizu dzikiego parku , mąz codziennie po pracy  wychodzi z psem na spacer  . Ma tam swoje miejsce z sowami :P . Tylko sie dziwię jak mozna codziennie jeść te grzyby . Ja bym nie smazyła . Po piewrsze to kuchenka zachlapana ( a to moja choroba ) nie zniosłabym tego . Po drugie monotonia  , po trzecie obawa , że trafie na niewłaściwą .Ale ogólnie bardzo lubie chodzic do lasu bez względu na to czy grzyby są w nim,  czy ich nie ma . Gdzie jest ta nasza forumowa Malgi  spec od grzybów i grzybobrania . Podesłała mi fotki ze mało nie zeszłam z zazdrości . Czekam może sama wstawi je na forum.

Jestem, jestem, ale mam bardzo mało czasu na NET.

W lesie jest mnóstwo grzybów, chociaż trzeba się za nimi troszkę nalatać. To moja najlepsza rehabilitacja...

Wczorajszy zbiór:

Zbiór 26.09.2017r..jpg

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Malgi
56 minut temu, Magrat napisał:

To sobie na nią poczekam bo ze mnie grzybowy lajkonik. Może taka całkiem durna nie jestem, ale grzybów typu kozia broda nie zbieram :)

I masz rację. Nie zbiera się grzybów, których się na 200% nie zna!

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko
53 minuty temu, Malgi napisał:

Jestem, jestem, ale mam bardzo mało czasu na NET.

W lesie jest mnóstwo grzybów, chociaż trzeba się za nimi troszkę nalatać. To moja najlepsza rehabilitacja...

Wczorajszy zbiór:

Zbiór 26.09.2017r..jpg

:shock:

Przestań , przestań.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Ja już po pracy . Moj podopieczny do kolacji leżakuje :shy: . Juz jest prawie dobrze , tylko wspomnienia po bólu zostają. Czeka na gościa , córka przyjedża w odwiedziny , a ja w tym czasie  " utnę komara " :D . W domu poleciałabym grzyby zbierać a tu ....... no , niestety trzeba dostosować sie do rytmu dnia . Malgi zakasałabym  w "owocach" mam swoje miejsca , gdzie grzyby wchodzą same do koszyka .

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kajtkowa

Dziś i jutro se do ściany , nie do poduchy pogadam , bo łociec w trasie hihihi :)

Rydzyków nazbierałam dzisiaj - grzybków naturlich :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Samolub

Aura jakaś taka ciężka u mnie w domu, że się wszystkiego odechciewa. Muszę sobie znaleźć jakieś zajęcie poza domem bo zwariuje

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Wczoraj córka podpiecznego wpadła na chwilę na ploteczki i przeciągneło sie troszkę . Sympatyczna osoba , omówiłyśmy czas , ktory spędzę sama z jej ojcem . Chyba piąty raz w tym roku wyjeżdżaja na urlop, tym razem blisko , bo na Majorkę. Zazdroszczę im tego życia na luzie , gdy kasy jest pod dostatkiem i nie trzeba sie martwić , że semestr dziecku trzeba opłacić .Od listopada tego roku nie wiem co tu będę robiła , zięć  ( podopiecznego) przechodzi na emeryturę a córka zacznie pracować w skróconym czasie .Nie wiem może będę zbędna . Jak na razie nic konkretnego nie wiem . Jedno wiem , że to moja ostatnia sztela , kończę pracę opiekunki i wracam do domu , bo wnet mnie nasz domowy pies nie pozna :D . Dobrze , że klucze od domu mam przy sobie . He he he :)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
5 godzin temu, Samolub napisał:

Aura jakaś taka ciężka u mnie w domu, że się wszystkiego odechciewa. Muszę sobie znaleźć jakieś zajęcie poza domem bo zwariuje

Bywa i tak. Tam gdzie powinien być azyl to go nie ma.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Admin
1 godzinę temu, mleczko napisał:

Wczoraj córka podpiecznego wpadła na chwilę na ploteczki i przeciągneło sie troszkę . Sympatyczna osoba , omówiłyśmy czas , ktory spędzę sama z jej ojcem . Chyba piąty raz w tym roku wyjeżdżaja na urlop, tym razem blisko , bo na Majorkę. Zazdroszczę im tego życia na luzie , gdy kasy jest pod dostatkiem i nie trzeba sie martwić , że semestr dziecku trzeba opłacić .Od listopada tego roku nie wiem co tu będę robiła , zięć  ( podopiecznego) przechodzi na emeryturę a córka zacznie pracować w skróconym czasie .Nie wiem może będę zbędna . Jak na razie nic konkretnego nie wiem . Jedno wiem , że to moja ostatnia sztela , kończę pracę opiekunki i wracam do domu , bo wnet mnie nasz domowy pies nie pozna :D . Dobrze , że klucze od domu mam przy sobie . He he he :)

Dawno temu , jak wrócilam od fryzjera, to na podwórko moja psica nie chciała mnie wpuścić. Ale może w tym rzecz, że to nie był pies :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mleczko

Pojechalam rowerkiem do Reala  wyprzedaże jak licho . Ale ja zawsze jadę bez kasy to nawet jak cos mi sie widzi - nie kupię.  Zakup był dzisiaj tylko i wyłącznie konsumpcyjny , dla podopiecznego . Do jedzenie ,do jedzenia  , żeby było jasne :)  Deszcz mnie złapał w drodze powrotnej taki rzęsisty , nie dało rady jechac między kroplami . Teraz tylko kolacje przygotuje i mam luz , luzik , Freizeit mowiąc językiem ludzkim :).

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając, użytkując naszą stronę zgadzasz się na nasze warunki