UA-101272411-1 Jump to content

Polacynasaksach ....Każdy ma swój Everest.... Blogosfera

O BLOGU Wiele różnych słów można napisać o górach. Można je kochać lub przeklinać.Czasem - być obojętnym , nie odczuwać ich magii. Ale w jakimś sensie - każdy jest człowiekiem jakiejś góry - realnej lub tej w przenośni. Jeśli tylko dąży do osiągnięcia ,,swojego '' szczytu. Więc - każdy ma swój Everest . Ten cytat Norgaya Tenzinga , który wraz z Edmundem Hillarym jako pierwsi zdobyli Mt. Everest dedykuję wszystkim , którzy się wspinają - lub tylko wędrują.
czytaj dalej

Polacynasaksach Jeden trefny pacjent rozwali cały szpital Artykuły

"Nie mamy masek, nie mamy rękawic, kończą się testy. Kiedy będą?!" – dzwonimy do koordynatora, wyznaczył go minister zdrowia. "Nie wiem, nie wiem, nie wiem. Sorry" – słyszymy. Dociera do nas, że możemy liczyć już tylko na siebie, że"góra" już dawno nas wystawiła. Zapada 10 minutowa cisza. – Mam maszynę do szycia – odzywa się nagle ordynator.
czytaj dalej

Polacynasaksach Stop dezinformacji!  Artykuły

Niedawno ruszyła strona internetowa obalająca mity i doniesienia związane z koronawirusem. Wspomaga ludzi w oddzieleniu faktów od mitów, podaniem solidnych źródeł wyjaśniających problematykę Nie ma związku między koronawirusem a technologią 5G. W UE obowiązują najsurowsze na świecie normy ochrony konsumentów. Dlatego możemy spokojnie wejść do sklepu i bez obaw kupić potrzebne rzeczy, nie zastanawiając się nad tym, czy na pewno są one bezpieczne. Technologia 5G spełnia surowe europejskie standardy. Tak naprawdę europejskie standardy są dużo surowsze niż standardy wymagane zgodnie z międzynarodową wiedzą naukową. A to dlatego, że w UE człowiek jest zawsze na pierwszym miejscu.
czytaj dalej

Polacynasaksach Spodoby na dziczyznę-patent Mozah Przepisy

....magia przypraw i kulinarnej precyzji....
czytaj dalej
Co nowego?
  • Witamy na stronie
  • Polacynasaksach.pl
  • Polacynasaksach.pl
mleczko

O , nie polecam !!!

Recommended Posts

mleczko

http://www.empik.com/betrojerinki-reportaze-o-pracy-opiekunczej-i-bez-nadziei-wiatr-anna,p1146843047,ksiazka-p?gclid=EAIaIQobChMIqtTk-ZfZ1gIVwx4bCh0y9QdhEAQYAyABEgKgy_D_BwE&gclsrc=aw.ds  właśnie czytam to coś. Dochodze do wniosku  , ze nie tylko agencje zarabiają na naszej pracy . Każda z nas może to wypocić bez wiekszego wysiłku i nie musi wywiadów przeprowadzać. Z życia , z życia  .

• Like 1

mleczko
Dnia 5.10.2017 o 22:05, mleczko napisał:

http://www.empik.com/betrojerinki-reportaze-o-pracy-opiekunczej-i-bez-nadziei-wiatr-anna,p1146843047,ksiazka-p?gclid=EAIaIQobChMIqtTk-ZfZ1gIVwx4bCh0y9QdhEAQYAyABEgKgy_D_BwE&gclsrc=aw.ds  właśnie czytam to coś. Dochodze do wniosku  , ze nie tylko agencje zarabiają na naszej pracy . Każda z nas może to wypocić bez wiekszego wysiłku i nie musi wywiadów przeprowadzać. Z życia , z życia  .

Może z grubsza napisze dlaczego nie polecam tej lektury . Ja jestem bardzo zadowolona z pracy w opiece , oczywiście głównym walorem jest wysokośc mojej pensji . Ale ........... zostałam wychowana na nadwrażliwca, byłam miła i praktycznie zgadzałam sie prawie na wszystko. W opiece okrzepłam, nabrałam pewności, wiem co robię i nikt mna już nie kieruje. Lubię sytuacje jasne i klarowne,  sama do tego dążę. Nie jestem wykorzystywana w żadnym stopniu, ani pod żadnym względem. To jest moja praca. W tych reporażach czytam o osobach szukających swojego miejsca , ktore w odróżnieniu ode mnie muszą w opiece pracować. Ja nie muszę. Jest też tendencyjna, a chcialabym tak na zimo przeczytać co o nas mówią rodziny, które nas zatrudniają. Dlaczego Niemcy są "be" ? Czy my opiekunki potrafimy tylko narzekać ? czy widzimy swoje wady ?  Wprawdzie kasa za te reportarze niewielka, ale za duża , żeby płacić za coś o czym czytamy na każdym blogu i w każdej kolorowej gazecie . Coś w stylu wielu książek napisanych dla wzbudzenia sensacji ? czy dla naiwnych ? .

mleczko

Brakuje ci do raty kredytu? Nie masz na dentystę? Twoje życie legło w gruzach? To jeszcze nie koniec świata. Betrojerinką [niem. die Betreuerin – opiekunka] może zostać każda, a nawet każdy z nas. Nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji, wystarczy zebrać się w sobie. W Niemczech przydadzą się cierpliwość, umiejętność wyznaczania granic i laptop z zainstalowanym Skype’m. Po dwóch miesiącach można stamtąd przywieźć około 10 tys. złotych i - być może - pytanie, co mnie jeszcze trzyma w Polsce. Jeśli konieczność bycia do dyspozycji starszych, schorowanych ludzi dwadzieścia dwie godziny na dobę siedem dni w tygodniu, wywołuje w nas pewien niepokój, warto dowiedzieć się, jak w cudzych domach pracuje się bohaterkom i bohaterom tego reportażu.

Betrojerinki to nie tylko opowieść o pracy setek tysięcy Polek wyzyskiwanych przez naszych sąsiadów zza zachodniej granicy, ale również o polskim państwie, które nie potrafi im zapewnić godnego życia.

Przeniosłam opis . Nie zgadzam sie z tym - absolutnie . To kto my w końcu jesteśmy . Rozbitkowie życiowi ?  desperaci ?  osoby bez przyszłości w kraju ? To  poniżająca charakterystyka sporej grupy zawodowej . Nikt mnie nie wykorzystuje i nigdy tego nie probował . A w kraju żyję godnie .Czas najwyższy zaakceptować to , że emigrację zarobką nie Polacy wymyslili . 

• Like 2

Admin

To jest jakas praca zdalna ,że laptop jest do niej przydatny? :)

Z fragmentu, który wkleiłaś można wywnioskować, że to książka dla intelektualnych masochistów i wygląda na to , że mająca zachęcić Polki do wyjazdu za granicę, najlepiej z firmą :)

• Like 1

mleczko
44 minuty temu, Magrat napisał:

To jest jakas praca zdalna ,że laptop jest do niej przydatny? :)

Z fragmentu, który wkleiłaś można wywnioskować, że to książka dla intelektualnych masochistów i wygląda na to , że mająca zachęcić Polki do wyjazdu za granicę, najlepiej z firmą :)

W dodatku  " wszysttko jak leci" , bo przecież 10.000 zł  za dwa miesiące to spora kwota . A potem mozna w reporatrzu napisać , że jadą takie co nie dają sobie rady w życiu . Najwyższy czas traktować nas jak należy, bo w każdej książce tylko wyjeżdżaja te co je mąż bije albo komornik ponagla. Opiekunki jak każda grupa zawodowa . Bo niby nauczycielki to maja niebo w kraju , w rodzinie i tak wogóle we wszystkim?

• Like 1

Admin

Typowa literatura dla ludzi lubiących oglądać mydlane opery lub programy w stylu "Dlaczego ja ".

Ten sam poziom.

• Like 1

mozah

,, Betrojerinki to nie tylko opowieść o pracy setek tysięcy Polek wyzyskiwanych przez naszych sąsiadów zza zachodniej granicy, ale również o polskim państwie, które nie potrafi im zapewnić godnego życia. ''

A mnie z kolei poruszył ten cytat.

Po pierwsze - nie daję się wyzyskiwać. Pracuję za dobre pieniądze , ponieważ mam wiele do zaoferowania . Doświadczenie , wiedzę , cierpliwość   płynną znajomość  języka niemieckiego , prawo jazdy .A za to trzeba zapłacić . No i płacą. Dobrze płacą. 

Po drugie - co to jest godne życie . Jaki ,, koszyk dóbr '' należy posiadać , do czyjego poziomu życia swój poziom życia  porównać . I niech to nie będą bzdury typu ,,mamy wszyscy takie same żołądki '' . Może tak - ale nie takie same głowy do myślenia i ręce do pracy a przede wszystkim chęci  żeby na to zapełnienie żołądka zarobić.

Po trzecie  - żyjemy w biednym państwie. Biednym poprzez swoje niekorzystne położenie geograficzne , trudną historię , nękające nas wojny i zniszczenia będące ich wynikiem . Więc ilość  środków na pomoc  jest ograniczona . I powinna trafić  do ludzi starych i chorych , do samotnych matek .Tych , którzy pracować nie mogą. A reszta - niech powalczy o godne życie.Tak jak my to robimy.

• Like 1

Kajtkowa

Kupiłam tę książeczkę.Za e-booka zapłaciłam nieco ponad dwie dychy i też nie polecam. 

Kasa w błoto a mogłam se za to dobrą szokolade kupić :)